Košarkaši Brotnja zadržali stopostotan učinak u Ligi Herceg Bosne

U posljednjoj utakmici 4. kola A1 lige Herceg Bosne košarkaši Brotnja pobijedili su na domaćem parketu Livno rezultatom 61:53 (13:10, 22:23, 13:13, 13:8). Livnjaci su našim košarkašima pružili jako dobar otpor, no Brotnjo je u nekoliko posljednjih minuta uspjelo slomiti otpor gostiju i na kraju zasluženo slavilo pobjedu.

Domaći igrači bolje su otvorili utakmicu i već u ranoj fazi susreta preuzeli rezultatsku inicijativu. Zahvaljujući dobrom otporu gostiju Čitlučani nisu mogli stvoriti značajnu prednost, a pred kraj druge četvrtini gosti su stigli i do minimalnog vodstva (30:31). Pogodivši tricu Nikola Lesko je vratio prednost Brotnju, nakon čega je Dizdar izjednačio na 33:33, a Ivan Marković polaganjem postavio konačni rezultat prvog poluvremena (35:33), tako da su Dugandžićevi košarkaši na odmor otišli s dva poena prednosti.

Drugo poluvrijeme tricom je otvorio Gojko Bubalo pa su košarkaši Brotnja poveli 38:33, no na dobru igru Brotnja košarkaši Livna su također odgovorili dobrom igrom. Baš kao i u prvom poluvremenu Brotnjo je u trećoj četvrtini i u dobrom dijelu posljednje četvrtine imalo prednost, ali gosti su uspijevali sačuvati rezultatsku neizvjesnost.

Pet minuta prije kraja rezultat je bio izjednačen 51:51, a onda je Nikola Lesko pogodio svoju četvrtu tricu na utakmici i nagovijestio pobjedu Brotnja. Nakon Leskine trice Mario Planinić je do kraj utakmice postigao sedam poena za Brotnjo, dok je s druge strane Livno postiglo samo dva poena tako da je utakmica završila 61:53.

Nikola Lesko je bio prvi igrač susreta s 26 postignutih poena, slijedio ga je Planinić s 16 postignutih poena, a u redovima Livna najviše poena ubilježili su Dizdar (20) i Džepina 19.

Zahvaljujući pobjedi nad Livnom Brotnjo se priključilo Vitezu i Grudama koji su ranije upisali četvrtu pobjedu iz isto toliko kola Lige Herceg Bosne.

HKK Brotnjo: Bubalo 5, Zovko, I. Marković 2, D. Marković 10, Buntić, Prskalo 2, Ćorić, Lesko 26, Ivanković, Buljan, Bevanda, Planinić 16.

Više fotografija možete pogledati OVDJE.