FOTOGALERIJA: Krehin Gradac obranio naslov prvaka

ČITLUK. Stadion Bare. Gledatelja 2000. Finale Malonogometne lige mjesnih zajednica općine Čitluk. Krehin Gradac: Donja Blatnica 5:2 (1:1; 1:0).

Strijelci: 1:0 – Kristijan Ćavar (27), 1:1 – Andrija Sušac (75). PENALI: 2:1 – Tomislav Cvitanović, 2:2 – Tomo Sušac, 3:2 – Josip Jole Dujmović, 4:2 – Darko Planinić, 5:2 – Marinko Karačić.

Suci: Mateo Musa, Vinko Ćorić, Jure Musa. Delegat: Tomislav Krasić.

MZ KREHIN GRADAC: Andrijano Dujmović, Josip Dujmović, Marin Pehar, Josip Dujmović (Jole), Marin Pehar, Darko Planinić, Kristijan Ćavar, Ivo Lovrić, Marinko Karačić, Tomislav Cvitanović, Robert Filipović, Mario Dujmović, Nikica Pehar, Tomo Planinić, Krešo Planinić, Mihael Dugandžić, Ivo Karačić, Dario Martinović. Predstavnik momčadi: Pero Dujmović. Treneri: Tomislav Filipović i Jozo Planinić.

MZ DONJA BLATNICA: Stanislav Galić, Marko Galić, Andrija Sušac, Marin Bevanda, Ivan Planinić, Dario Gagro, Marin Galić, Tomo Sušac, Ivan Šimunović, Davor Gagro, Danijel Bevanda, Josip Galić, Zoran Barbarić, Ivan Bulić, Mario Galić, Ivan Barbarić, Danijel Galić, Dragan Galić, Toni Galić. Predstavnik momčadi: Milenko Barbarić. Treneri: Drago Barbarić i Draženko Barbarić.

filipovic thPobjednik 9. izdanja Malonogometne lige MZ općine Čitluk je momčad Krehin Graca. U finalnom susretu odigranom danas na Barama pred 2000 gledatelja, Gračani su nakon izvođenja kaznenih udaraca svladali Donju Blatnicu rezultatom 5:2.

Prije samoga početka utakmice upriličena je svečanost na kojoj je najstarijem živućem igraču nekadašnjeg NK “Mladost” Krehin Gradac Mirku Filipoviću uručen dres s brojem 82.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Krehin Graca.

U 11. minuti Ivo Lovrić imao je izglednu priliku, no njegov udarac zaustavlja vratar Stanislav Galić. U 16. minuti kapetan Darko Planinić puca, ali njegov udarac odlazi iznad gola. Bolja igra Graca isplatila se u 27. minuti susreta kada Kristijan Ćavar s 18 metara efektno pogađa za vodstvo 1:0.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Graca. Udarac kapetana Planinića u 55. minuti brani Galić. Tri minuta kasnije Ivo Lovrić pogađa vratnicu. Šok za navijače Graca stigao je u 75. minuti kada grešku vratara Adrijana Dujmovića koristi kapetan Andrija Sušac i poravnava na 1:1. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao ekipa1 thi pobjednik je odlučen nakon izvođenja kaznenih udaraca.

Nakon utakmice upriličena je dodjela priznanja najboljim momčadima i pojedincima lige.

Najefikasniji igrač lige je Igor Brkić iz Biletića sa 14 postignutih pogodaka. Za najboljega vratara proglašen je Stanislav Galić (D. Blatnica) a najboljeg igrača Josip Dujmović – Jole (Krehin Gradac).

Kapetanu Darku Planiniću pobjednički pehar je uručio načelnik općine Čitluk Ivo Jerkić.

U ovogodišnjoj ligi odigrano je 69 utakmica. U ligi je sudjelovalo 22 momčadi i 250 igrača. Pobjednik Malonogometne lige MZ općine Čitluk nastupit će na završnici Lige Hercegovine koja će se odigrati u Čapljini od 19. – 26. kolovoza.