Lakersi preokretom do prekida negativnog niza Shaqu u čast

Sinoćnji čudan zrak dotaknuo je i Los Angeles Lakerse, koji su sjajnom završnicom protiv Minnesota Timberwolvesa izborili prvo produžetak, a zatim u produžetku i uvjerljivu pobjedu 130:119. Wolvesi su već uračunali pobjedu, bila bi im to prva nakon četiri poraza, ali prekid niza, onog od šest poraza zaredom, na kraju su ostvarili Lakersi.
Prisutnost Shaquillea O’Neala trgnula je Lakerse nakon vrlo slabog prvog poluvremena, koje je sa 67:54 pripalo gostima. Naime, Shaq je sinoć, s hrpom drugih poznatih lica iz prošlosti Lakersa, došao na predstavljanje svoje biste ispred Staples centra. Bista je u njegovoj standardnoj pozi iz igračkih dana, zakucavanje s dvije ruke, noge visoko u zraku, obruč na rubu loma.
“Čitava arena kao da je govorila ‘Moj Bože, Shaq je tu’. Zaslužio je ovakvko odavanje počasti, bila mi je čast igrati večeras. Drago mi je što smo pobijedili”, rekao je nakon susreta Larry Nance Jr.. “Energija je u dvorani bila bolja zbog Shaqa. Nismo je kanalizirali do drugog poluvremena kad su rezervisti ušli na parket i počeli igrati obranu”, dodao je trener Lakersa Luke Walton.

Wolvesi su imali osam koševa prednosti dvije i pol minute prije kraja utakmice, a onda su fantastičnim nizom Lakersi došli čak i u vodstvo, gostima je produžetke donio Andrew Wiggins pogodivši jedno slobodno bacanje.
Pozitivna energija preplavila je dvoranu, u produžetku su Timberwolvesi bili bez šanse.
Najbolji je kod Lakersa bio Jordan Clarkson s 35 poena, Julius Randle dodao je 23 uz 12 skokova. Sedmorica su domaćih igrača bila dvoznamenkasta. Među njima nije bio Ivica Zubac, koji nije bio na parketu kad su Lakersi okretali susret u svoju korist. Počeo je u prvoj petorci, odigrao 21 minutu i završio susret s korektnih sedam koševa (1/1 za 1, 3/7 za 2), tri skoka, tri asistencije i ukradenom loptom.