Marin Čilić bez četvrtfinala u Montrealu, četvrti igrač svijeta prejak

I posljednji hrvatski predstavnik u singlu na turniru u Montrealu završio je s nastupom. Nakon što su poispadali Borna ĆorićPetra Martić i Donna Vekić i to svi redom od protivnika koje su mogli svladati, ispao je i Čilić.

Marin je, objektivno gledajući, imao i najtežeg protivnika, igrao je protiv četvrtog igrača svijeta Dominica Thiema i upisao poraz za nešto manje od dva sata igre sa 7:6, 6:4.

Čilić je imao dovoljno prilika, ukupno čak devet break lopti, ali nije uspio iskoristiti nijednu. Thiem se izvlačio i nakon 0:40 i 15:40 i na kraju u ključnim trenucima bio bolji.

U prvom setu Čilić je kod 3:3 imao 0:40 koje ne koristi i set je otišao u 13. igru. Tamo je Thiem imao prednost i uspješno ju je zadržao te na kraju s 9:7 uzeo set.

Odmah na startu drugog seta Čilić propušta 15:40 i odmah u sljedećem gemu gubi servis priv put u susretu. Bilo je to dovoljno Thiemu, na servisu za meč spasio je dvije vezane break lopte i onda iskoristio ukupno četvrtu meč loptu.

Thiem će u četvrtfinalu igrati protiv Daniila Medvedeva.