Marin Čilić nadigrao i Berankisa te prošao u finale turnira u Moskvi

Marin Čilić stigao je do svog 34. finala u ATP karijeri i trećeg finala u Moskvi. 2014. godine osvojio je titulu slaveći s dva puta po 6:4 protiv Roberta Bautiste Aguta da bi godinu dana kasnije izgubio u finalu od istog protivnika istim rezultatom.

Ove godine u Moskvi je u polufinalu igrao protiv Ričardasa Berankisa te slavio sa 6:3, 6:4 za sat i pol igre.

Već u otvaranju meča Marin je stigao do prednosti. Poveo je s 3:0, kod 4:1 imao je 15:40 i mogao i brže i uvjerljivije do seta, ali nije to iskoristio i uzeo je set na kraju sa 6:3.

Berankis je drugi set otvorio vodstvom 2:0, no Čilić je odmah vratio izgubljeni servis. Pritisak na servisu Litavca kod 4:4 urodio je plodom, Čilić je napravio break i otišao do pobjede.

Marin je imao pomoć navijača s tribina, pokazao je da je bolji igrač od Berankisa i zasluženo je prošao u drugo ovogodišnje finale. Prvo je bilo ono u Stuttgartu gdje je osvojio turnir.