Marin Čilić nakon dva i pol sata borbe poražen u tri seta

Nije Marin Čilić bio bez šanse u dvoboju protiv Uga Humberta. Francuz je ipak bolje iskoristio svoje prilike i zasluženo slavio u tri seta.

Čilić je uspio izboriti treći set kroz tie-break, tamo mu se odmah ukazala prilika za break, ali Humbert se izvukao i kasnije osigurao pobjedu.

Ulazak u meč nije bio dobar, Humbert je krenuo s 3:0 da bi se Marin vratio u petom gemu i uskoro poravnao na 3:3. Tu je imao break loptu s kojom je mogao do vodstva u setu, nije je iskoristio, a onda je izgubio drugi put svoj servis i Humbert je dobio set sa 6:3.

U drugom setu Marin je dobro servirao i nije dopustio nijednu break loptu Francuzu, odluka je pala u 13. igri gdje je Čilić bio bolji sa 7:4.

U prvom gemu trećeg seta Čilić je stigao do break lopte i prilike da rano povede, nije uspio i onda kod 3:2 dopušta Humbertu dolazak na 0:40 i tu je bio priči kraj.

Marin tako završava s nastupom u trećem kolu, a ima za čim žaliti, prilika za četvrtfinale je postojala.