Marin Čilić svladao neraspoloženog Davida Goffina i prošao u četvrtfinale US Opena

Vrlo su rijetki mečevi u poodmakloj fazi na Grand Slam turnirima gdje ne igrate dobro, ali svejedno pobjeđujete. Marin Čilić može biti zadovoljan pobjedom protiv Davida Goffina, ali ako misli svladati i Keija Nishikorija, morat će zaigrati bolje.

Do pobjede je došao unatoč samo 46 posto ubačaja prvog servisa, više neprisiljenih pogrešaka nego winnera (42:48) i dosta nervoze u nastupu. No Goffin je bio još lošiji, Belgijac nije imao svoj dan i Marin je to Kaznio.

Vrlo je važna ovo pobjeda za Čilića jer je ostvarena s dosta prostora za napredak, ostvarena je protiv igrača koji ga je često pobjeđivao te mu je u krajnjem slučaju donijela prolazak u četvrtfinale US Opena.

Od početka bilo je dosta nervoze u Marinovom nastupu. Prvi gem u meču izgubio je na svom servisu iako je krenuo s 30:0 te je sve do Goffinovog servisa za set bio u zaostatku. No Belgijac nije izdržao, izgubio je servis u desetom gemu i Marin je poravnao na 5:5. Odlučivao je tie-break gdje je Čilić prokockao 5:2 i dva servisa, ali ipak izvukao set s 8:6.

S dosta pogrešaka nastavilo se i u drugom setu u kojem je samo jedan gem odigran bez break prilika, Bilo je to kod 2:1 na servisu Čilića gdje je Goffin došao do 0:30 i nije uzeo gem. Marin se bolje snašao u igri breakova i na kraju sa 6:2 došao do 2-0 u setovima.

U trećem setu izgledao je najbolje, a bio mu je dovoljan jedan break. U petom gemu oduzeo je servis Goffinu i poveo s 3:2, bilo je ponešto problema na servisu za meč, ali dovršio je posao i izborio prolaz.

Sada ga čeka Kei Nishikori koji je također u tri seta eliminirao Philippa Kohlschreibera. Bit će to težak meč, sigurno teži od ovog protiv Goffina.