Marin Čilić u drugom tjednu Roland Garrosa, velika serija nastavljena

Marin Čilić nastavio je fantastičan niz pobjeda na Grand Slam turnirima. Ne samo pobjeda, već i pobjeda bez izgubljenog seta, a posljednji koji je protiv Čilića osvojio set bio je Gilles Simon u onom meču osmine finala US Opena. Protiv Leonarda Mayera u trećem kolu Roland Garrosa po prvi put je izgubio servis ove godine u Parizu, ali nije to utjecalo na konačni rezultat, Marin je malo griješio i poklanjao te je svladao Mayera u tri seta.

22. igrač svijeta bio je dosad najteži izazov u Parizu, Mayer je u dobroj formi, ove sezone igra svoj najbolji tenis u karijeri, no od početka meča Marin je prvenstveno manje griješio i sigurno išao prema pobjedi.

Prvi set dobio je sa 6:4 uz jedan break sredinom seta kada je stigao do 0:40 i uspio doći do prednosti. kasnije je Mayer prijetio povratkom, ali Čilić se uspio izvući iz neugodnih situacija.

Odmah na početku drugog seta Čilić je izgubio servis i Mayer je poveo s 2:0, međutim nakon toga Čilić potpuno dominira, Argentinac radi dosta pogrešaka i to nije prošlo nekažnjeno te Marin osvaja šest gemova u nizu te uzima set sa 6:2.

U trećem setu Mayera je lomio do same završnice kada je uspio kod 4:4 napraviti break i zatim završiti posao te proći u četvrto kolo.

U četvrtom kolu očekuje ga bolji iz meča Davida Ferrera i Simonea Bolellija u kojem je Ferrer priličan favorit. Protiv takvog igrača Marinu će trebati i dalje nizak broj neprisiljenih pogrešaka, protiv Mayera je to dobro funkcioniralo i skupio ih je 21 uz 37 winnera.