Hrvatska ispala u prvom kolu Davis Cupa: Fognini odveo Italiju u četvrtfinale

Hrvatska Davis Cup reprezentacija poražena je u prvom kolu Svjetske skupine Davis Cupa 2013. godine. Nakon što je Marin Čilić izjednačio na 2-2 porazivši Andreasa Seppija, konačan trijumf Italiji donio je Fabio Fognini, koji je u četiri seta bio bolji od Ivana Dodiga. Talijanima je to prva pobjeda u Svjetskoj skupini poslije 1998. godine…

Po drugi put u tri godine hrvatska Davis Cup reprezentacija doživjela je poraz u prvom kolu Svjetske skupine. 2011. godine u doigravanje za ostanak u toj skupini poslala ih je Njemačka, a ove godine Italija.

Talijani su u posljednji dan ušli s prednošću 2-1, no stvari je u egal vratio Marin Čilić svladavši Andreasa Seppija u tri seta.

Sudbina dvaju reprezentacija bila je u rukama Fabija Fogninija i Ivana Dodiga. U ključnim trenucima domaći je tenisač bio bolji, smireniji, i zasluženo odvodi svoju naciju u njezino prvo četvrtfinale još od 1998. godine, kada je dogurala do finala i ondje izgubila od Švedske.

Fognini je još jednom dokazao da je odličan Davis Cup igrač. Trijumf nad Dodigom bio mu je sedmi u devet “živih” mečeva. Dodigu je ovo bio šesti takav meč i još uvijek čeka na pobjedu. U takvoj situaciji punoj pritiska bolje se snašao Fognini, koji je poslije dva sata i 52 minute slavio 4:6, 6:4, 6:4, 6:4.

Prvo kolo Svjetske skupine Davis Cupa, Italija – Hrvatska 3:2

Fognini – Dodig 4:6, 6:4, 6:4, 6:4