Marin Čilić uz dosta muke do trećeg kola u Rimu, odlučivao tie-break trećeg seta

57. igrač svijeta Ryan Harrison peti put zaredom upisao je poraz u dvobojima s Marinom Čilićem. Ovaj put nije bio daleko od iznenađenja, stvorio je Čiliću dosta problema, ali peti igrač svijeta na kraju je ipak izvukao pobjedu.

Nakon onog poraza u Acapulcu prije dvije godine, Čilić u dvobojima s Harrisonom nije izgubio niti set, sve do ovog meča u kojem je izgubio prvi set pa se onda vraćao iz minusa.

Meč je počeo u utorak u posljednjem terminu već dosta iza 22 sata, a kiša ga je prekinula u tie-breaku prvog seta kod 3:3. Set je nastavljen u srijedu, a do kraja tie-breaka Amerikanac je osvojio sve poene.

U drugom setu ipak bolji Marinov nastup. Nakon 1:1 Čilić je uzeo narednih pet gemova i lakoćom drugi set te se tako uspio vratiti u meč.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Čilić došao do breaka u petom gemu, ali odmah nakon toga izgubio servis. Do kraja seta nije uspio doći do nove prilike za break, međutim u tie-breaku bio je puno bolji, odjurio na 5:0 te sa 7:1 uzeo set.

U cijelom meču Harrisonu je dopustio samo jednu break loptu koju je ovaj i iskoristio dok je Čilić imao njih devet i iskoristio tri.

Treće kolo donosi mu teži posao, a tamo će igrati protiv boljeg iz meča između Diega Sebastiana Schwartzmana i Benoita Pairea.