Marin Čilić uz dosta pogrešaka upisao poraz u trećem kolu Australian Open

Roberto Bautista Agut napokon je dočekao pobjedu protiv Marina Čilića. Dvije godine u nizu Čilić je s identičkih 6:4, 6:4 pobjeđivao Španjolca u finalu Moskve. no sada je slavio Bautista Agut.

Hrvatski predstavnik u ovom meču puno toga je promašivao, ubilježio je više neforsiranih pogrešaka nego winnera i to je bio najveći problem u njegovoj igri. Nije imao dovoljno strpljenja i preciznosti i pomogao je Bautisti Agutu da dođe do pobjede.

Prilika za povratak u meč je bilo, ali su one ostale neiskorištene. Posebno se to odnosi na drugi set gdje je Marin imao break prednosti i nije ga uspio zadržati.

Prvi set izgubio je nakon izgubljenog servisa u sedmom gemu. Tu je Marin ušao u zaostatak i do kraja seta nije dobio priliku za vraćanje breaka te je Bautista Agut sa 6:3 uzeo prvi set.

U drugom setu Marin je zaigrao bolje, stvorio je pritisak na reternu i to mu se isplatilo kada je poveo s 5:2. I umjesto da uzme drugi set i vrati se u meč, prvo je propustio 0:30 pa zatim izgubio svoj servis i Bautista Agut izborio je tie-break gdje je bio bolji sa 7:5.

Treći set ponudio je tek jedan break u to u najgorem trenutku za Marina. Bautista Agut imao je već osiguran tie-break, Marin je servirao za ostanak u meču, ali nije izdržao i Španjolac je iskoristio četvrtu meč loptu te prošao u četvrto kolo.

Marin je tijekom meča imao 15 aseva uz 58 posto prvog servisa, ukupno je ubilježio 46 winnera, ali i imao 55 neforsiranih pogrešaka dok je Bautista Agut imao 24 manje.

Australian Open, 3. kolo:

Marin Čilić (Hrvatska, 12) – Roberto Bautista Agut (Španjolska, 24) 4:6, 6:7(5), 5:7