Marin Čilić uz odličan servis nije dopustio iznenađenje i prošao je u četvrtfinale Wimbledona

Neugodni Francuz Jeremy Chardy odigrao je dobar meč protiv Marina Čilića, ali to nije bilo dovoljno za iznenađenje. Marin je posebno u drugom i trećem setu podignuo igru i Francuz više nije imao šanse.

Upozoravao je Čilić na Chardyja prije meča tvrdeći kako je potpuno drugačiji protivnik od onih za koje se pripremao u prva tri kola i nije imao lagan posao. Trebao mu je puni set da uhvati pravu igru, pomogao je kišni prekid nakon koje je Marin bio bolji.

Prvi set donio je veliku borbu, Čilić je sjajno servirao i imao čak 16 aseva samo u prvom setu, međutim na reternu je imao velikih problema. Problema je bilo i u igri, nije Marin pogađao kao protiv Berdycha i to je Chardyju omogućilo da bude u igri do samog kraja seta.

U 13. igri počelo je kišiti i meč je prekinut kod 6:6 što je u konačnici više pomoglo Marinu. Nakon povratka na teren Čilić je dovršio posao i s 10:8 uzeo prvi set.

Tu su stvari počele bolje funkcionirati, Chardy je sve teže držao ritam s Čilićem koji do prvog breaka u meču dolazi kod 1:1 i do kraja drugog seta problema više nije bilo. Uspješno je zadržao prednost i uz 6:4 poveo s 2-0 u setovima.

Gotovo identična slika bila je u trećem setu, ponovno break u trećem gemu i čuvanje servisa do same završnice. Nervoza se javila na servisu za meč gdje je Chardy zaigrao na sve ili ništa i opasno zaprijetio.

Nakon dvije propuštene meč lopte, Čilić se suočio s dvije break lopte, obje je spasio i realizirao treću meč loptu za svoje prvo četvrtfinale u Wimbledonu i prvo na Grand Slam turnirima od 2012. godine kada je bio među osam na US Openu.

Čilić je na kraju odservirao impresivna 33 asa uz 88 posto poena nakon pogođenog prvog servisa. Realizirao je dvije od šest break lopti, spasio sve četiri break prilike s kojima se suočio te imao 22 winnera više i šest neprisiljenih pogrešaka manje.

U četvrtfinalu očekuje boljeg iz susreta Novaka Đokovića i Jo-Wilfrieda Tsonge.