Marin Čilić za manje od dva sata izbacio šestog nositelja i prošao u četvrtfinale Miamija

Marin Čilić izborio je pobjedu protiv Jo-Wilfrieda Tsonge u osmini finala Miamija te tako osigurao šesto četvrtfinale turnira iz serije Masters 1000. Nikad se još nije progurao u polufinale Mastersa, a za to će imati priliku u sljedećem meču, protiv drugog nositelja Andyja Murraya…

Čilić se u prvom setu nametnuo kao bolji, opasniji igrač od Francuza postavljenog za šestog nositelja. Već kod 1:0 imao je tri prilike za povećanje vodstva, no Tsonga uspijeva spasiti svaku od tih lopti.

Suvereni servisi pratili su hrvatskog predstavnika kroz čitavu prvu dionicu susreta, dok se Tsonga uglavnom mučio sa svojim gemovima. Za 5:5 napokon je lakše odservirao (ispustivši samo jedan poen), no kod rezultata 6:5 Čilić iskorištava drugu set loptu i na semafor upisuje 7:5, odnosno 1-0 (u setovima).

Francuz prijeti na početku drugog seta oduzevši servis Čiliću (nakon nekoliko pogrešaka hrvatskog tenisača). Ipak, Međugorac izjednačava na 2:2 te dovodi igru do tie-breaka u kojem ponovno ostaje hladne glave. Slavio je nakon treće meč lopte, rezultatom 7-4.

U okršaju koji je trajao sat i 48 minuta Čilić je upisao dva as servisa, 77% (31/40) poena na prvom servisu te 72% (18/25) nakon drugog. Stvorio je sedam šansi za break, a ostvario dvije. Ukupno je osvojio 87 od 159 poena u meču, dok je Tsonga imao 15 manje.

Čilić nakon ovog susreta vodi u odigranim mečevima s Tsongom 2-1, dok mu je omjer s Murrayem puno lošiji, 7-1 u korist škotskog tenisača.