Međugorje slavilo uvjerljivu pobjedu

HRK Međugorje večeras je na domaćem parketu pobijedio HMRK Zrinjski rezultatom 29:23.

Momčad trenera Dragana Ćavara dobro je započela utakmica 12. kola Prve rukometne lige FBiH – skupina Jug te je u ranoj fazi susreta došla do osjetne prednosti. Međugorje je nakon petnaest minuta igre imalo tri pogotka prednosti (7:4), a zahvaljujući dobroj obrani rukometaši Međugorja povećali su prednost do odlaska na odmor. Gosti iz Mostara u prvom su poluvremenu postigli samo sedam pogodaka, pa je Međugorje otišlo na odmor sa šest pogodaka više od svojih večerašnjih suparnika(13:7).

Dobru igru iz prvog rukometaši Međugorja ponovili su i u drugom poluvremenu, što im je omogućilo da dođu do uvjerljivog vodstva. U završnicu utakmice domaći rukometaši ušli su sa osam pogodaka prednosti (28:20), nakon čega su priliku za nastup dobili najmlađi rukometaši HRK Međugorje.

U posljednjoj utakmici pred domaćom publikom u provom dijelu sezone mladi rukometaši sačuvali su prednosti i utakmica je završila rezultatom 29:23, za što su rukometaši HRK Međugorje nagrađeni pljeskom.

Ante Pavlak sa trinaest postignutih pogodaka bio je najbolji strijelac utakmice, dok je kod gostiju Matej Matić sa šest postignutih pogodaka bio najraspoloženiji strijelac.

HRK Međugorje: Stojić 1, Šego 2, Šunjić 3, S. Ljubić, M. Ljubić 3, Knezović 2, Vučić, Martinović 2, Barbarić 2, Pavlak 13, Odak, Ćorić, Vidović, Bevanda, Paponja 1, Pehar. Trener: Dragan Ćavar.

HMRK Zrinjski: Cvitić, Marijanović 2, Drmač 1, Matić 6, Brkić, Rosić 3, Ereš 1, Galić 1, Mihaljević 1, Jukić 3, Kolobarić 3, Lasić 1, Kovač 1, Ćosić, Ivanišević, Gustin. Trener: Dario Pušić.

U posljednjem kolu prvog dijela sezone HRK Međugorje gostovat će u Goraždu kod vodeće momčadi lige.