Na krilima Stefanovića i Pinjuha Brotnjo stiglo do prve pobjede

Košarkaši Brotnja stigli su do prve pobjede u ovogodišnjem prvenstvu. U susretu 3. Kola Čitlučani su pobijedili Vogošću 97:72(27:14, 24:25, 14:12, 32:21). Posebno su šuterski bili raspoloženi Stefanović ( 5 trica) te Lesko  koji su imao stopostotni učinak za tricu (3/3) i Pinjuh s 20 pogodaka. Domaći su odlično otvorili susret. Stefanović i Čutura Brotnju donose prednost 9:2 a nedugo nakon toga Pinjuh pogađa za + 10, 15:5. Gosti uzvraćaju serijom 4:0 za 15:9. Kod rezultata 17:10 Stefanović pogađa tricu a gosti uzvraćaju iz slobodnih bacanja. U posljednjoj minuti Stefanović tricom završava četvrtinu 27:14.

Drugi dio igre Brotnjo otvara bolje. Nikola Lesko u prvome napadu pogađa tricu za prednost 30:14. Gosti uzvraćaju preko Hadžifejzovića. Tada na scenu stupa raspoloženi Stefanović koji s 2 trice Brotnjo odvodi na + 13, 33:20.

Do kraja poluvremena Vogošća je uspjela jedino doći na – 6, 38:32.

Do kraja prvog poluvremena Brotnjo je ponovno uspjelo povećati svoju prednost koja je iznosila (51:39). U nastavku susreta domaći su nastavili s dobrom igrom. U posljednjem dijelu igre trenere Dugandžić priliku je dao i mladim igračima s klupe.

Za Brotnjo su nastupili:  Marković, Jelčić 3, Stefanović 20, Josipović 6, Doko, Barbarić 2, Brečić 8, Lesko 12, Čutura 10, Tapalović 12, Novak 4, Pinjuh 20.