Nova pobjeda Međugorja

U 7. kolu Prve lige Federacije BiH rukometaši HRK Međugorje svladali su na domaćem parketu Iskru iz Bugojna rezultatom 31:28. Nakon poraza u prošlom kolu od Viteza Međugorje je do nove pobjede došlo uz dosta problema. Domaći rukometaši predvođeni raspoloženim Dodigom otpor gostiju iz Bugojna uspjeli su slomiti tek pred kraj utakmice. Prvo poluvrijeme susreta između Međugorja i Iskre proteklo je uglavnom u izjednačenoj igri u kojoj nijedna ekipa nije uspjela doći do značajnije prednosti. Gostujući rukometaši su u nekoliko navrata imali po dva pogotka prednosti, baš kao i dvije minute prije kraja kada je Marin Turić pogodio za 14:16, ali rezultatsku prednost nisu uspjeli sačuvati.

Prvo Nižić smanjuje zaostatak Međugorja na 15:16 da bi Dinko Dodig iz brze kontre poravnao na 16:16, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Za nijansu bolja igra rukometaša Iskre nastavila se i u uvodnim minutama drugog poluvremena kada je Turić iskoristio igrača više i pogodio za 17:19. Baš kao i u prvom poluvremenu kada bi Iskra uspjela doći do prednosti uslijedila bi serija Međugorja koja bi ponovno vodila do poravnanja rezultata.

U posljednjih deset minuta utakmice Međugorje više nije ganjalo rezultat već je došlo do prednosti a osam minuta prije kraj i do dva gola razlike. Bajrić je grubo faulirao Prusinu, za što je zaradio isključenje, a suci su dosudili i sedmerac čiji je siguran realizator bio Dodig, koji pogađa za 27:25. Isti igrač postavio je i konačnih 31:28 postigavši svoj 14 pogodak.

Raspoloženom Dodigu s 14 golova u redovima Međugorja priključili su se Miletić i Prusina s po 4 gola, dok su u redovima Iske bolji od ostalih bili Turić i Čelina s po 9 golova.