Odlična dva seta nedovoljna Ivanu Dodigu za četvrtfinale Wimbledona, Ferrer slavio u četiri seta

Sjajan nastup Ivana Dodiga u Wimbledonu došao je kraju. U dvoboju osmine finala porazio ga je četvrti nositelj David Ferrer 3-1 u setovima. Hrvat je osvojio prvi set, bio nadomak i drugog, ali ga nije uspio osvojiti. Nakon toga Španjolac je glatko osvojio treći i četvrti set…

Hrvatska više nema predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji Wimbledona. Ivan Dodig dogurao je najdalje, do osmine finala, a ondje ga je zaustavio favorizirani David Ferrer. Četvrtopostavljeni Španjolac proslavio je svoje drugo uzastopno četvrtfinale u All England Clubu pobjedom 6:7 (3), 7:6 (6), 6:1, 6:1 poslije dva sata i 47 minuta igre.

U svom prvom nastupu u osmini finala nekog Grand Slama Dodig je izgleda imao snage samo za dva seta. Nakon osvojenog prvog seta, u kojemu je spasio čak osam break lopti, u drugom je dominirao i bio vrlo blizu vodstvu 2-0 u setovima.

Ferrer je bio u problemima kod 1:1 kada je anulirao jednu break loptu i posebice kod 3:3, kada je Dodig imao 15-40. Nije tu bio kraj Dodigovim šansama u tom setu. U tie breaku je drugi hrvatski “reket” vodio 3-1 i 4-3, ali je u ključnim trenucima više griješio.

Ferrer je okrenuo i poveo 6-5, no Dodig je spasio set loptu i izjednačio na 6-6. Bio je tada na dva poena od seta, no na njegovu nesreću, sljedeća dva poena osvojio je Ferrer i tu je Španjolac prelomio meč.

U naredna dva seta Dodig je osvojio samo dva gema. Nije se više mogao nositi s četvrtim nositeljem, koji je podigao tempo i Dodig ga više nije mogao pratiti. Posljednju šansu za povratak u meč Dodig je propustio realizirati u prvom gemu četvrtog seta, kada je imao dvije break lopte. Meč je završio s očajnom realizacijom break lopti (0/6).

Veće iskustvo koje Ferrer ima u odnosu na Dodiga ipak se pokazalo vrlo važnom karikom. Španjolac se uoči ovog meča žalio na bolove u stopalu i umor s obzirom na to da je u petak i subotu odigrao dva duga meča.

No radi se o jednom od najspremnijih tenisača na Touru, što se i danas vidjelo. Čak je u drugom dijelu današnjeg meča Ferrer izgledao svježije od Dodiga, koji je imao lakši put do osmine finala, ali je potpuno pao nakon što nije uspio osvojiti drugi set.

Usprkos ovom porazu, Dodig će ovogodišnji Wimbledon pamtiti samo po dobru. Zahvaljujući najboljem rezultatu ostvarenom na Grand Slamu, na novoj ATP ljestvici napredovat će od 49. do 39. mjesta.