Paponja zlatni, Grgić i Juričić brončane na Prvenstvu Balkana

Od 25 do 28. svibnja u Baru – Crna Gora održalo se Prvenstvu Balkana za djecu. Nastupilo je preko 1300 natjecatelja iz 11 zemalja.

Ekipa Karate kluba Brotnjo Hercegovina nastupila je za Hrvatsku te je osvojila 3 odličja.

će

Nakon 5 borbi David Paponja je postao prvak Balkana, u kategoriji dječaka do 13god. -50kg

David je uspio ponoviti rezultat iz prošla dva Balkanska prvenstva i potvrdio da je talentiran mladi natjecatelj.

Marta Grgić u kategoriji djevojčica 10 godina -30 kg nakon 4 borbe i prvog nastupa na Balkanskom osvojila je broncu.

Ivana Juričić u kategoriji djevojčice 12 godina -45kg nakon 5 borbi je također osvojila broncu. Ivani je ovo treće Balkansko odličje.

Za Hrvatsku su još nastupili: Marta Prskalo, Eva Krasić, Maria Sofia Juričić, Petra Glamuzina, Nikola Krasić, Pero Džida, Kristian Barbarić i Ivano Ivanković – priopćeno je iz Karate kluba Brotnjo Hercegovina.