Planinić pogodio za pobjedu Himkija i izborio petu utakmicu na domaćem terenu

Košarkaši Himkija u četvrtoj utakmici polufinala doigravanja VTB lige slavili su u Moskvi protiv CSKA 77:75 zahvaljujući ubačaju Zorana Planinića u posljednjim trenucima susreta…

Polufinale VTB lige i po mnogima finale prije finala, dvoboj između Himkija i CSKA, otišao je u odlučujuću petu utakmicu.

CSKA je propustio veliku priliku za ulazak u finale, imao je vodstvo 2-1 u seriji i četvrtu utakmicu u svojoj dvorani, u finišu susreta i dva slobodna bacanja za moguću pobjedu, no nije to iskoristio i Himki je dobio priliku.

Od junaka do tragičara otišao je Sonny Weems koji je tricom poravnao na 75:75 i vratio Moskovljane u igru, ali je zatim 20 sekundi prije kraja, kod istog rezultata, promašio oba slobodna bacanja. Himki je krenuo u posljednji napad, a završio ga je ubačajem sekundu prije kraja susreta Zoran Planinić.

Inače, CSKA je tijekom susreta imao i 13 poena viška, ali velika serija Himkija 17:2 potpuno je okrenula stanje na parketu i u posljednjih pet minuta bilo je vrlo neizvjesno.

Planinić je odradio 31 minutu i ubacio 14 poena (4/9 za dva, 1/2 za tri) uz četiri skoka, četiri asistencije i tri ukradene lopte, a Sergej Monja je dodao 15 poena (0/3 za dva, 5/10 za tri). Krešimir Lončar je igrao deset minuta i ubacio dva poena (1/2 za dva).

Kod CSKA Vladimir Micov je ubilježio 13 poena (5/15), a Andrej Voroncevič 12 poena (6/11) uz osam skokova.