Planinić vukao Himki protiv Talijana

Poslije izjednačene prve četvrtine, okončane s 24:23 za goste iz Italije, Himki je na putu do očekivane pobjede proradio u drugoj dionici, a ključ rezultatskog bijega bio je u obrani. Momčad iz Moskovske oblasti je više od četiri minute držala suparnike bez ubačaja iz igre, a u napadu su to kapitalizirali odlaskom iznad 10 poena prednosti, do 39:28.

Na poluvremenu je bilo 44:31 za Himki, dok je preostalih 20 minuta donijelo nastavak trenda iz druge četvrtine. S rastom svoje prednosti, domaći su u četvrtoj dionici bili i na +26, a na kraju je na semaforu stajalo malo manje od toga.

Među Himkijevim adutima, Zoran Planinić je i ovog puta bio na visokoj razini, što je ove sezone već uobičajeno. Ubilježio je 14 poena, šest asistencija i četiri skoka, sa 6/9 iz igre i 2/2 iz slobodnih bacanja. Paul Davis također je imao 14 poena, dok je Krešimir Lončar svojih nepunih 16 minuta iskoristio za četiri poena i sedam skokova.

Goste je sa 16 poena i četiri skoka vodio Manučar Markoišvili, a prvi u pratnji bio je Maarten Leunen, koji je dodao 11 poena.