Poraz na startu Dubaija, Monfils u trećem setu ostavio Čilića bez gema

Prvi turnir i prvi meč još od Australian Opena nije završio dobro po Marina Čilića koji je bio postavljen za trećeg nositelja. Hrvatski tenisač je u prvom kolu Dubaija poražen od Gaela Monfilsa sa 6:3, 4:6, 6:0 nakon sat i 46 minuta igre.

Bio je to njihov peti međusobni dvoboj i peta pobjeda francuskog tenisača koji igra sjajno u posljednje vrijeme, to je potvrdio pretprošlog tjedna kada je osvojio turnir u Rotterdamu.

Odmah u prvom gemu Monfils je iskoristio Čilićev servis za break te je poveo s 2:0. Hrvatski tenisač tek je jednom do kraja prvog seta uspio doći do 40:40 na protivnikom servis, ali priliku za povratak u set nije. Pri vodstvu 5:3 Francuz je napravio još jedan break te zaključio set u svoju korist.

U drugom smo setu vidjeli samo jedan break, a njega je napravio treći nositelj turnira koji je poveo s 3:2. Pri servisu za set, Čilić je propustio dvije set lopte, a spasio ukupno tri break prilike protivnika te ipak stigao do poravnanja.

Međutim, treći je set u potpunosti pripao Monfilsu koji je potpuno nadigrao hrvatskog tenisača i ostavio ga bez osvojenog gema.