Poraz za kraj: Čilić uzeo set Wawrinki i oprostio se od Londona

Minorna šansa prema kojoj Marin Čilić nije smio ispustiti više od dva gema protiv Stanislasa Wawrinke rasplinula se već nakon 12 minuta igre, no ako ništa drugo, Čilić je uzeo premijerni set, iako je bio vrlo blizu i cijelog meča.

Ni u posljednjem svom nastupu u Londonu Marin Čilić nije stigao do premijerne pobjede. Svoj najbolji nastup na ovom turniru Čilić je sačuvao za kraj, no i to je bilo nedovoljno za išta više od časnog poraza od Stanislasa Wawrinke. Imao je Čilić break prednosti u odlučujućem setu, no popustio je i Wawrinka je stigao do svoje druge pobjede u skupini.

Nešto ranije Đoković je bio uvjerljiv protiv Berdycha i tako ostavio Čiliću malu nadu za polufinale koje se, pak, ugasila za svega 12 minuta. Stanislas Wawrinka oduzeo je Čilićev servis za 3:1 i postalo je jasno kako je švicarski tenisač posljednji polufinalist u Londonu.

Taj jedan break Wawrinki je bio dovoljan za osvajanje prvog seta. Ipak, Čilić je nešto bolje izgledao na terenu nego prethodna dva meča, bio je bezopasan na returnu sve do Švicarčeva servisa za ostanak u setu gdje je Čilić napravio prvi break i počastio londonsku publiku trećim setom, nešto na što nisu navikli ovih dana.

Poveo je Čilić s 2:0 u trećem setu, na svom servisu imao 40:15, no upao je u crnu rupu iz koje se nije izvukao i tako ostao bez počasne pobjede i 200 ATP bodova.

Polufinala su na rasporedu sutra, a od 15 sati prvi će na teren Nishikori i Đoković, dok će u večernjem terminu publika moći uživati u švicarskoj poslastici između Federera i Wawrinke. Ivan Dodig i Marcelo Melo od 13 će sati pokušati izboriti finale pokraj poljsko-švedske kombinacije Kubot/Lindstedt.