Preokretom u nastavku Brotnjo stiglo do pobjede nad Tomislavom

U devetom kolu Druge nogometne lige Federacije – skupina Jug nogometaši Brotnja došli su do pete pobjede u ligi svladavši na Barama Tomislav 2:1. U jednom od derbi susreta devetog kola, drugi su u Jablanici odigrali Turbina i Sloga (Us/GV), Brotnjo je do pobjede nad Tomislavom stiglo nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Gosti su u 11. minuti utakmice preko Ivana Baćka došli do prednosti. Kapetan Tomislava iz neposredne je blizine pogodio Šeginu mrežu nakon što je jedan centaršut s lijeve strane napada Tomislava preletio gotovo cijelu obranu Brotnja. Nakon pogotka u 11. minuti mreže su do kraja poluvremena mirovale, a slobodno možemo kazati kako je Tomislav u ovom razdoblju bio bolja momčad na terenu i da je imao zrelije prilike.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično za Brotnjo jer je već u prvoj minuti nastavka Badalić pospremio „odbijanac” nakon Skokinog šuta i poravnao na 1:1. Po povratku iz svlačionice čitlučki nogometaši su zaigrali mnogo bolje, a ubrzo nakon izjednačujućeg pogotka dogodila se i sporna situacija u kaznenom prostoru Tomislava gdje je Šarac pao nakon jednog kontakta s igračem Tomislava.

Igrači i navijači Brotnja očekivali su od suca Mikulića da pokaže na bijelu točko, no međutim Mikulić je samo odmahnuo rukom i od najstrože kazne nije bilo ništa. Barem ne do 80. minute kada je Mikulić dosudio penal za Brotnjo, koji je u pogodak pretvorio Josip Miloš i donio Brotnju pobjedu u derbiju.

Nakon lošijeg prvog poluvremena igrači Brotnja su zaigrali bolje u nastavku što je nagrađeno preokretom vrijednim tri boda. Nezadovoljstvo suđenjem nakon utakmice nisu skrivali ni u Brotnju ni u Tomislavu.

HNK Brotnjo: Šego, Soldo (od 46. Pinjuh), Šimović (od 46. A. Brajković), J. Brajković, Pušić, Vasilj, Skoko, Miloš (od 80. Pavlović), Pehar, Šarac, Badalić.

HNK Tomislav: Pokrajčić, A. Sladoja, Gegaj, Landeka, Šekelja, Šimić, Zelić (od 60 S. Sladoja), Jurič (od 80. Radoš), Baćak, Jurčević, Karahasan.