Raspoloženi Šego osigurao Wisli prve bodove u Kupu EHF-a

U skupini C Kupa EHF-a, nakon što je Maribor izvukao bod kod danskog Holstebroa, poljska Wisla Plock Marina Šege gostovala je u Norveškoj kod Elveruma u kojem brani Goran Rajković. Domaćin je odigrao izuzetno dobro prvo poluvrijeme, Imao i pet pogodaka viška početkom nastavka. Ali, ponajprije zahvaljujući odličnoj Šeginoj predstavi u drugom poluvremenu, gosti se u Poljsku vraćaju s osvojenim bodovima.

Izuzetno zanimljivo bilo je u dvoboju prvog kola u skupini C Kupa EHF-a u kojem je poljska Wisla Plock Marina Šege gostovala u Norveškoj kod Elveruma, gdje je vratar još jedan hrvatski rukometaš Goran Rajković.

U nedjelju su istoj skupini odličan posao odradili Hrvati smješteni u Mariboru, koji su ponajprije zahvaljujući odličnoj izvedbi čuvara mreže Ivana Pešića te lijevog vanjskog Nikole Špelića izvukli neodlučeni rezultat u samoj završnici tog dvoboja. Wisla Plock je pobjedom nad norveškim prvakom ugrabila prvo mjesto u toj skupini, ali daleko od toga da je bez problema opravdala svoju ulogu favorita.

Gosti iz Poljske slabije su otvorili dvoboj, ali za to je bila zaslužna i dobra igra domaće ekipe. Među vratnicama se našao Rajkovićev kolega Nergaard koji je također jako dobro obavljao svoj posao, a ubrzo su igrači Elveruma napravili prednost i od pet pogodaka viška. Na odmor se otišlo sa za njih ugodnih 14:10.

U nastavku sasvim drugačija igra Wisle, a velike zasluge za preokret idu i hrvatskom vrataru Marinu Šegi, koji je ponovno za svoju predstavu među vratnicama nagrađen titulom najboljeg igrača Wisle na njihovoj službenoj klupskoj stranici.

Prednost domaćina se istopila, a sredinom drugog poluvremena, kada zabija Rumunj Ghionea, gosti su ti koji imaju prednost po prvi put na utakmici (20:21). U samoj završnici presudilo je iskustvo Poljaka, koji u svojim redovima, uz nekolicinu jako dobrih domaćih igrača, imaju i iskusne internacionalce, poput srpskih reprezentativaca Nenadića i Nikčevića, bosanskohercegovačkog Toromanovića te Mađara Eklemovića.

Wisla je u uzbudljivoj završnici ipak uspjela sačuvati prednost do kraja, za konačnih 25:27.

Najbolji u redovima pobjednika bili su vratar Šego te Ghionea, koji se u strijelce upisao šest puta. Domaće je predvodio Sluijters sa sedam golova, a hrvatski vratar Rajković nije branio u ovom dvoboju jer je dobar partiju imao njegov suigrač Nergaard.

U idućem kolu poljska Wisla već narednog vikenda na svom terenu očekuje opasne Dance iz Holstebroa, dok će se u Sloveniji igrati odličan dvoboj Maribora i Elveruma. Pešića, Špelića, Svaline i Tarabochije s jedne strane te Gorana Rajkovića s druge strane terena.