Šah: Ivan Ćorić i Ana Ostojić najbolji

Proteklog vikenda u Neumu je u organizaciji Šahovskog saveza Herceg-Bosne održano 11 pojedinačno šahovsko prvenstvo Herceg-Bosne. Ukupno se prijavilo 48 šahista i šahistica među kojima je bilo i 6 natjecatelja iz ŠK Brotnjo Čitluk. Turnir je bio zajednički, a igralo se devet kola sa tempom od 30 minuta po svakom igraču. Foto: PR / Ivan Ćorić I ovaj put čitlučki šahisti ostvarili su odlične rezultate. U konkurenciji šahista do 12 godina Ivan Ćorić je izvrsnom igrom osvojio titulu najboljeg uzevši 4 boda i pred njim je svijetla šahovska budućnost. U konkurenciji žena Ana Ostojić je sa 5.5 poena osvojila titulu najbolje šahistice Herceg-Bosne. Turnir nije najbolje počela, ali je sjajnim završetkom za pola boda nadmašila konkurenticu. Foto: PR / Ana Ostojić Za istaknuti je i odlično treće mjesto njene klupske kolegice Mihaele Buntić koja je osvojila 4.5 boda. Na ovaj način je Čitluk postao svojevrsna prijestolnica ženskog šaha u Herceg-Bosni jer su ove godine, podsjećamo, ove dvije kadetkinje osvojile i ekipno seniorsko prvo mjesto u Herceg-Bosni. Patrik Ostojić je također osvojio 4 boda, dok su Filip Pehar i Tomislav Stojić uzeli po 3.5 boda. Napominjemo da čitlučke šahiste pored znanja krasi i mladost tako da ovakve rezultate uz adekvatan rad možemo očekivati i u budućnosti.