Sjajni Zubac i Harrell izdominirali i briljirali protiv očajnih Rocketsa

Trebao je to biti dvoboj večeri, ali na kraju su Houston Rocketsi odigrali kriminalno loše, a Clippersi lakoćom izdominirali i visoko slavili sa 120:105. Sjajnu utakmicu odigrao je Ivica Zubac…

Ovako otprilike izgleda i Houston završava kada igra sa svojom novom hit niskom petorkom, a da mu šut potpuno stane. Ivica Zubac i Montrezl Harrell uživali su igrajući protiv igrača koji se ne mogu mjeriti s njihovom visinom, a ponajviše se to odnosi na Zupca koji je potpuno dominirao i odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u dresu Clippersa.

Od početka do kraja sve je išlo u jednom smjeru, Clippersi su jednostavno bili puno bolji i razlika je samo rasla. Russell Westbrook bio je usamljen na drugoj strani, a posebno loše funkcionirao je šut za tricu koji je bio na niskim granama.

U jednom trenutku Clippersi su bili u seriji ispucanih trica 1/25, općenito su na kraju šutirali za tricu skromnih 7/42 što je još i dobro s obzirom da su dobrim dijelom drugog poluvremena bili na ispod deset posto šuta za tricu.

Domaćin nije imao nikakvo rješenje u ovom susretu niti u obrani, ali niti u napadu. Već do poluvremena razlika je bila na preko 20 poena i već tada je bilo jasno tko će slaviti, bilo je samo pitanje konačne razlike. Pokušavali su domaćini malo smanjiti zaostatak, ali uspjeli su tek u zadnjoj dionici, no ne i zaprijetiti.

Zubac je već na poluvremenu imao 14 poena, a susret je završio s 20 minuta provedenih na parketu uz 17 ubačenih poena (6/6 za dva, 5/6 slobodna) i 12 uhvaćenih skokova. Kawhi Leonard dodao je 25 poena, šest skokova i pet asistencija, a Montrezl Harrell dodao je 19 poena i deset skokova.