Sjajni Zubac vratio Lakerse iz ponora pa bačen na klupu

Bogata NBA večer je iza nas, od četvorice Hrvata koji su nastupali uvjerljivo najbolji bio je Ivica Zubac, kreator velikog povratka Lakersa protiv Bucksa. LeBron James srušio je NBA rekord po broju uzastopnih dvoznamenkastih utakmica i tako nadmašio Michaela Jordana…

20 koševa prednosti i činilo se laganu pobjedu u rukama imali su Milwaukee Bucksi u gostima kod Los Angeles Lakersa dvije minute prije kraja treće četvrtine. Trener domaćih Luke Waltonvjerojatno se pomirio s porazom pa je u vatru gurnuo i Ivicu Zupca, koji mu se na ukazanom povjerenju zahvalio maestralnom predstavom.

Uslijedio je šou Ivice Zupca i Alexa Carusa, Lakersi su na krilima dvojice igrača koji su često zajedno igrali u razvojnoj ligi stigao od zaostatka 95:75 do 104:104 šest i pol minuta prije kraja susreta. Minutu kasnije Zubac je napustio parket i više se nije vratio u igru, Lakersi su u produžetku izgubili 124:122.

Zubac je na parketu ukupno proveo tek 12 minuta i za to vrijeme ubacio čak 16 poena uz pet skokova od čega tri u napadu. Šutirao je 6/9 za dva poena i 4/5 s linije slobodnih bacanja. Alex Caruso dodao je šest asistencija.