Solidan Zubac u porazu Lakersa

Drugu pobjedu u predsezoni, a ujedno i drugu protiv Boston Celticsa, upisali su Cleveland Cavaliersi koji su na domaćem parketu slavili rezultatom 113:102.

Bila je to prilično jednosmjerna utakmica u kojoj Cavaliersi nijednom nisu ispustili vodstvo, a kako je utakmica odmicala prednost je sve više rasla. Uoči posljednje četvrtine imali su okruglih 20 koševa viška (89:69), a Boston je do kraja utakmice uspio tek ublažiti poraz.

Ante Žižić bio je najbolji u redovima Clevelanda, za 22 minute na terenu ubacio je 20 poena (7/8 za dva, slobodna bacanja 6/6) i tome dodao pet skokova. Terry Rozier i Marcus Morris ubacili su po 17 koševa kod Bostona.

Četvrtu pripremnu utakmicu, a treći poraz, upisali su Los Angeles Lakersi koji su u gradskom derbiju poraženi od Clippersa sa 103:87. Potrebno je izdvojiti kako su Lakersi igrali bez LeBrona Jamesa koji je dobio poštedu.

U takvom raspoloženju Lakersi su se jako dobro držali kroz prvo poluvrijeme, a zatim i dio treće četvrtine. Uoči zadnjih 12 minuta Clippersi su imali šest koševa viška (76:70), da bi u posljednjoj dionici pojačali, došli do dvoznamenkaste prednosti i prelomili susret u svoju korist.

Lou Williams s 19 poena bio je najbolji u redovima Clippersa, dok je Tobias Harrisdodao 18 koševa i osam skokova. Lakerse je predvodio Kyle Kuzma s 15 koševa, Ivica Zubac za 13 minuta ostvario je učinak od osam poena (4/9 za dva, slobodna bacanja 0/2), šest skokova i jedne blokade.