Uspješan nastup atletičara Brotnja

Proteklog vikenda održana su dva prvenstva na kojem su nastupili atletičari/ke atletskog kluba Brotnjo.06. i 07. veljače održano je dvoransko državno prvenstvo BiH za starije uzrasne kategorije (ml.juniori, st. Juniori i Seniori) u Sarajevu (06.02.) i Zenici (07.02.).  Članovi atletskog kluba “Brotnjo” Čitluk osvojili su 8 državnih medalja. Najuspješnija je bila Anna Ćurković koja je osvojila tri medalje u kategoriji mlađih juniorki i to prvo mjesto i državna prvakinja sa dva oborena državna rekorda ( za kadetkinje i mlađe juniorke) na 60m u vremenu od 7″90. I dva druga mjesta na 60m prepone i skok u Dalj. Državna prvakinja je postala i Lucia Ćurković u kategoriji seniorki u disciplini Troskok, Lucia je također dodala i drugo mjesto u skoku u Dalj.Kod muški Blago Martinović osvojio je dvije medalje u kategoriji mlađih juniora i to na 60m i skok u dalj.Petar Sušac postao je viceprvak BiH u disciplini Troskok u kategorijih mlađih juniora. Na ovome natjecanju izvan konkurencije nastupio je i Luka Ćurković koji je u skoku i Dalj potvrdio normu za Europsko prvenstvo U18 skočivši 7.07m.
Istovremenom u Zagrebu održano je prvo kolo ekipnog dvoranksog prvenstva Hrvatske za Seniore. Prvo mjesto osvojio je naš Filip Kozina u disciplini trosko sa skokom od 14.40m dok je druga bila Marija Ivanković također u disciplini troskok sa skokom 12.98m, oboje su skočili svoke osobne u dvoranama.