Uspješan nastup karatista Brotnja u Italiji

Natjecatelji Karate kluba “Brotnjo” Deni Šarac i Anamarija Tomić nastupili su proteklog vikenda na 28. Lignano karate openu.

Na turniru je nastupilo 1087 natjecatelja iz 14 zemalja a našim je natjecateljima poslužio kao provjera spremnosti pred skorašnji izborni turnir za izbor reprezentativaca koji će nastupiti na Svjetskom prvenstvu u studenom.

Deni Šarac osvojo je dvije zlatne medalje. U konkurenciji kadeta +70kg. do zlata je došao pobjedama protiv Talijana Blasiolia, Slovenca Ruštia i još jednog Talijana Romana. Drugu zlatnu medalju osvojio je u kategoriji -77 kg pobjedama protiv Talijana Palladina i Izzoa.

Anamarija Tomić osvojila je srebrnu medalju svladavši Talijanke Guerrini, Ghirardo i u polufinalu srebrnu s posljednjeg Europskog prvenstva Lallo. U finalu je poražena od Gallotte odlukom sudaca.