Uzbudljivi hrvatski obračun u prvom kolu: Karlović izbacio Čilića u tie-breaku trećeg seta

Nakon osvajanja US Opena i četvrtfinala u Pekingu, Marin Čilić kao deveti nositelj nije uspio izboriti drugo kolo turnira u Šangaju. Izbacio ga je sunarodnjak, Ivo Karlović.

Karlović je prvi set dobio 7:5, iskoristivši drugu break loptu (obje u istom gemu), dok je Čilić svoju jedinu priliku za uzimanje servisa u prvom setu propustio kod 2:2.

Međutim, Čilić je iskoristio svoje šanse u drugom setu i osvojio ga rezultatom 6:2, da bi u trećem, odlučujućem setu obojica držala svoje servise do tie-breaka, uz tek jedan neizvjesniji gem.

Tamo se bolje snašao Karlović te realizirao drugu meč-loptu za konačnih 7:2.

Sljedeći će protivnik Karloviću biti Lu iz Kineskog Tajpeha, koji je u tri seta nadjačao Španjolca Granollers-Pujola.

Ivan Dodig u utorak igra dvoboj prvog kola protiv Urugvajca Cuevasa.