Zadarsko srce jače od Partizana, Krasić opet izvrstan

Dvije trice i alley-oop postignuti su u pet posljednjih sekundi dvoboja Zadra i Partizana, u kojem je hrvatska momčad odnijela uvjerljivo najdramatičniju pobjedu, 80:78, ove sezone u ABA ligi. I sve to u utakmici koja je uglavnom obilovala svim osim kvalitetom.

U Krešimirovu domu bio je to uglavnom festival promašaja i izgubljenih lopti. Sve se preokrenulo u zadnjoj minuti kad je Delaš tricom donio vodstvo Zadru. Bertans je osam stotinki prije kraja ubacio tricu iz teške pozicije, a junak je postao Travis lobom koji je domaćima donio sigurno najslađu pobjedu ove sezone.

Igralo se uglavnom koš za koš u prvoj četvrtini uz dosta pogrešaka s obje strane. Zadar je prednjačio u promašivanju trica (sedam do poluvremena), ali je to kompenzirao napadačkim skokom, a nijedna momčad nije briljirala pod obručima u obrani.

Sredinom druge četvrtine Partizan radi 6:0, Nazor odmah prekida gostujući zalet minutom odmora i Zadar se konsolidira. Ramljak, Allen i Krasić izjednačuju. Kaštropil donosi vodstvo Zadru 35:33, ali Milosavljević s linije donosi Beograđanima prednost na poluvremenu, 39:37.

Partizan je zadržao minimalnu prednost do sredine treće četvrtine, ali kako su i jedni i drugi nastavljali prodavati lopte i promašivati, nitko se nije uspijevao odvojiti. Lučić u 28. postavlja 52:47 i bila je to najveća gostujuća prednost. Zadrani smanjuju na 56:59 na kraju trećeg dijela.

Bio je to rezultat koji se zadržao više od tri minute jer su igrači i dalje bili nesigurni, povećavao se konstantno broj izgubljenih lopti, a kako je bio izjednačen, i rezultat je ostao takav. Postalo je zanimljivo u 36. minuti. Vrbancu je šut za tricu blokiran, ali Musli nesmotreno dira loptu i šut se priznaje zbog silazne putanje. Gordon odmah uzvraća (63:65), Bogdanović dodaje tricu, a Gordon poslije još dva poena za 65:70.

Travis vraća Zadrane u igru s dva poena, krađom i s linije postavlja 68:70. Crno-beli vode na ulazu u posljednju minutu 72:75, a Ramljak smanjuje s poludistance na 74:75. Krasić u, činilo se, posljednjem napadu Zadra, radi korake, ali Bertans se poskliznuo, da bi Delaš stavio tricu od table. Ostale su četiri sekunde, Bertans je dobio loptu, radom nogu nadmudrio Krasića i uspio pogoditi. Osam stotinki ostalo je na semaforu, činilo se da je gotovo. Nazor je pozvao time-out, Zadrani su sjajno otvorili Partizanovu obranu, Gordon je ispao, a Travis lobom donosi najdramatičniju pobjedu Zadra ove sezone. S linije je postavio konačni rezultat.