Zubac dvoznamenkast u pobjedi Clippersa

Konačno prva pobjeda za Los Angeles Clipperse nakon dolaska Jamesa Hardena. S njim na terenu upisali su svih pet poraza, a prvu pobjedu dočekali su u dvoboju protiv Houston Rocketsa.

Harden je tu pružio važan doprinos, igrao je vrlo bitnu ulogu i uz takav nastup je vrlo koristan.

Međutim ponovno je mirisalo na neugodnosti i bilo je teško. Houston je u prvom poluvremenu hodao po rubu dvoznamenkaste razlike dok je u posljednjoj dionici vodio 90:82.

Do kraja susreta Clippersi su ipak uspjeli napraviti preokret i uzeti pobjedu.

Doprinos u tome pružio je i Ivica Zubac koji je s tri zakucavanja dok su domaćini hvatali zaostatak pomogao Clippersima na putu do pobjede. Njegovo zakucavanje dovelo je Clipperse u vodstvo 100:99 i Houston do kraja susreta više nije vodio.

Pobjedu je osigurao Harden tricom šest sekundi prije kraja, Ja’Sean Tate je pritom napravio i prekršaj te je Harden dodatnim bacanjem odveo Clipperse na 104:100.

Najefikasniji kod Clippersa bili su Kawhi Leonard s 26 poena čemu je dodao osam skokova, Harden s 24 poena, devet skokova i sedam asistencija te Paul George s 23 poena i sedam skokova. Zubac je za 35 minuta ubacio 12 poena (6/8 za dva, 0/2 slobodna) uz sedam skokova, dvije asistencije i dvije blokade.