Filip Odak najefikasniji u europskom porazu Izviđača

Gust raspored igranja teških utakmica došao je na naplatu rukometašima Izviđača u susretu 3. kola EHF European league protiv francuske momčadi Chambéry Savoie Mont Blanc HB. To je nakon utakmice u svojoj izjavi potvrdio i trener Toni Čolina, konstatirajući da njegovi rukometaši nisu bili na potrebitoj energetskoj razini koju je trebalo imati da bi se učilo nešto više s iskusnim protivnikom.

U samo šest dana „Skauti“ su odigrali tri jako zahtjevne i teške utakmice. Najprije 8. studenog su u Trebinju odigrali tešku utakmicu protiv momčadi Leotara, zatim samo 2 dana kasnije 10. studenog odigrali su utakmicu s momčadi Gračanice koja je protekla u rovovskoj borbi svih 60 minuta te sinoć s francuskome momčadi Chambery. Takav ritam teško mogu izdržati i puno iskusnije momčadi s puno širim rosterom za razliku od mlade momčadi Izviđača koja je desetkovana što ozljedama i bolešću nekoliko igrača. Osim toga nekoliko igrača koji su sinoć bili u igri nisu trenirali uoči utakmice s francuskom momčadi zbog viroze.

„Skauti2 su dosta loše ušli u utakmicu. Očito je da se nisu držali dogovora iz svlačionice što je natjeralo trenera Tonija Čolinu da već u 2.minuti zatraži timeout a i drugi u 16.minuti utakmice.
Gosti su nakon nekoliko pogrešnih akcija Izviđača u 2.minuti poveli 2:0. „Skauti“ do svog prvog gola dolaze preko Ivana Pavlovića u 3. minuti. Nakon što je Chambery u 4. minuti ponovno došao do 2 gola prednosti, golovima Filipa Odaka i Ivana Pavlovića „Skauti“ su došli do poravnanja rezultata (4:4) u 5.minuti. Izviđač se držao do 10 .minute do rezultata 8:8. Nakon toga konce igre preuzimaju gosti te serijom 9:3 u 22.minuti stižu do 6 golova prednosti koju su uspjeli zadržati do kraja poluvremena. Na odmor se odlazi pri rezultatu 16:22 za momčad iz Francuske.

U prvih pet minuta drugog poluvremena „Skauti“ su uspjeli spustiti prednost gostiju na 4 gola (20:24) i imati nekoliko prilika za prednost smanjiti na 3 gola, nisu uspjeli realizirat svoje prilike što su iskoristili gosti i serijom 6:1 stići do 9 golova prednosti (21:30) te time i staviti točki na i što se tiče pobjednika u ovoj utakmici.

U zadnjih desetak minuta trener Čolina dao je priliku Todoru Milisavljeviću koji je prvi put obukao dres prve momčadi Izviđača u jednoj zvaničnoj utakmici, na gol je stao i 16-godišnji Marko Čuljak, a priliku je dobio i Zlatko Ševo. Na koncu gosti su slavili rezultatom 40:27 što su burno proslavili sa svojim navijačima koji su ih došli podržati u Gradskoj športskoj dvorani u Ljubuškom.

Filip Odak bio je najefikasniji sa 7 golova u ekipi Izviđača. Edvin Dželilović postigao je 6 golova, Ivano Pavlović 5 te po 3 Mihael Bebek i Diano Ćeško.

Benjamin Richert s 8, Queido Traore sa 6 te Sebastian Skube s 5 bili su najučinkovitiji kod francuske momčadi. Odličan dojam ostavio je vratar Harun Hodžić s 10 obrana.

EHF European Legaue Men, sezona 2023/2024, 3. kolo.
Ljubuškit, 14.11.2023. u 20:45 sati.

RK Izviđač Agram – Chambéry Savoie Mont Blanc HB 27:40 (15:22)

Ljubuški, Gradska športska dvorana, 2500 gledatelja.
Suci: Mikolos Andorka i Robert Hucker (Mađarska).
Nadzornik: Siniša Rudić (Hrvatska).

RK Izviđač: Alihodžić (4 obrane, 1 sedmerac), Suljević (6 obrana), Odak 3, Šević, Ljubić 1, Dželilović 3, Šimić 1, Bubalo, Šaravanja 1, Pavlović 3, Ćeško 5, Kovač, Grbavac, Bebek 4, Lasić 1.
Trener: Toni Čolina.

Chambéry: Ivić (5 obrana), Traore 6, Pecina 1, Richert 8, Tremey 3, Skube 5, Tissot, Brouzet 3, Bonnissol 2, Paturel 3, Jonsson, Costoya 2, Hodžić (10 obrana), Goni 1, Anquetil 4, Cesar 2.
Trener: Erick Mate.

Isključenja: Izviđač 10 minuta, Chambéry 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 1/1, Chambéry 5/4.