Zubac rastura: Odigrao najbolju utakmicu u dresu Clippersa

Los Angeles Clippersi pobijedili su Dallas Maverickse 126:111, a hrvatski košarkaški centar iz Čitluka Ivica Zubac odigrao je najbolju utakmicu u dresu Clippersa.Clippersi su i treći put ove sezone svladali Dallas. Nakon što su dobili obje utakmice u American Airlines Centru u Dallasu, momčad iz Los Angelesa slavila je i u ‘balonu’ u Orlandu i učvrstila se na drugom mjestu Zapadne konferencije.Junak susreta bio je hrvatski centar Ivica Zubac koji je pogodio svih deset šuteva iz igre, a s 21 košem (10/10, slobodna bacanja 1/2) i 15 skokova ostvario je najbolju utakmicu u dresu Clippersa. U 24 minute igre tome je dodao i po jednu asistenciju i blokadu.Pobjedničku momčad predvodio je Kawhi Leonard s 29 koševa, a Paul George je dodao 24. Najbolji u redovima Mavericska bili su Kristaps Porzingis s 30 koševa te Luka Dončić s 29 koševa.Phoenix je dobio Indianu sa 114:99 i još uvijek ima šanse izboriti doigravanje, a Dario Šarić je za Sunse u 20 minuta ubilježio 16 koševa (šut 4/9, trice 1/2, slobodna bacanja 7/8)) od čega pet u zadnjoj četvrtini. Tome je dodao osam skokova i jednu asistenciju. Uz Šarića, istaknuli su se Deandre Ayton sa 23 i Devin Booker sa 20 poena, dok je Indianu predvodio Malcolm Brogdon sa 25 poena i šest asistencija.I Portland je ostvario važnu pobjedu u borbi za doigravanje, svladavši Denver sa 125:115, a briljirao je Damian Lillard sa čak 45 koševa i 12 asistencija. Dobro ga je pratio bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić s 22 poena. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja nije igrao za Portland.Momčad Denvera predvodio je Michael Porter s 27 poena i 12 skokova, a Nikola Jokić je ostvario osam koševa i 13 asistencija