Zubac uhvatio 11 skokova u visokoj pobjedi protiv Knicksa

Portland Trail Blazersi odigrali su još jednu dobru utakmicu i potvrdili odličnu formu. Slavili su u Charlotteu sa 118:108 i to uz lošu večer CJ-a McColluma, ali zato su imali s klupe raspoloženog Rodneyja Hooda koji je odigrao najbolju utakmicu nakon tradea s Cavsima.

U zadnjoj dionici Blazersi su se odvojili i upisali vrijednu pobjedu kojom su učvrstili treću poziciju na Zapadu. Hornetsima je ovo bila važna utakmica jer su sada prvi ispod crte na Istoku, no gosti su ipak bili bolji.

Odlični Hood ubacio je 27 poena, od čega 21 u zadnjoj dionici, Jusuf Nurkić dodao je 26 uz 15 skokova i šest asistencija, a Damian Lillard dodao je 23 poena. Kod domaćina Jeremy Lamb ubacio je 23 poena uz pet skokova, a po 18 poena dodali su Kemba Walker (12 asistencija) i Frank Kaminsky (sedam skokova).

Ivica Zubac nije briljirao protiv New York Knicksa. Bez obzira na to Clippersi su rutinski slavili sa 128:107. Vrlo brzo riješili su pitanje pobjednika, pregazili Knickse u prvom poluvremenu i zasluženo slavili.

Na poluvremenu Clippersi su vodili čak s 82:46, u nastavku su gosti malo smanjili zaostatak, ali bilo je to tek kozmetičko uljepšavanje.

Zupcu je malo toga polazilo za rukom u napadačkom dijelu, za 23 minute ubacio je sedam poena (3/9 za dva), ali dodao je 11 skokova, pet asistencija i dvije blokade, no znamo da može puno bolje.

Landry Shamet briljantno je otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini imao tricu 6/8, a završio je s 21 poenom i tricom 7/11. Danilo Gallinari dodao je 20 poena i sedam skokova, a kod gostiju po 17 poena ubilježili su Noah Vonleh (12 skokova) i Damyean Dotson (pet skokova).

U utakmici večeri Houston Rocketsi su i lakše nego što rezultat pokazuje svladali Boston Celticse. Razbili su ih već do poluvremena, zatim održavali prednost i tek u završnici Boston je smanjio, ali nije opasno zaprijetio potpunim preokretom.

Tri čovjeka nosila su Rocketse – James Harden kao i obično s 42 poena i sedam skokova, Eric Gordon s 32 poena i osam trica te Chris Paul s 15 poena i 12 asistencija.