Brotnjak Benedikt Turudić s Cedevitom osvojio prvi trofej

U trećoj, ujedno i odlučujućoj utakmici klupskog Kupa Dražena Petrovića, Cedevitini juniori porazili su momčad Cibone. Ovim slavljem Cedevita je došla do prvog trofeja ove sezone koji su upisali pobjedama juniora i seniora. Uoči ove utakmice, podsjetimo, rezultat je bio izjednačen – kadeti Cibone prethodno su upisali pobjedu, ali i seniori Cedevite.

Dve pohvale za prikazanu igru dobio je Brotnjak Benedikt Turudić koji se iskazao čvrstom obranom i nekoliko sjajnih napadačkih poteza u susretu.

Momčadi su podjednako otvorile utakmice, a prvi su se na osam poena razlike odvojili Cedevitini igrači. Igrači Mladena Starčevića upisali su vodstvo 11:10, a od tog trenutka prednost do kraja susreta nisu ispuštali. Otišli su gosti i na 18:10 poenima Lovre Mazalina i serijom 9:0, a do kraja četvrtine imali su prednost 21:14. Raspoloženiji su bili igrači Cedevite koji su u 15. minuti već imali upisanih devet različitih strijelaca, iskoristili su greške protivnika, te su serijom 7:0 otišli na 15 poena prednosti sredinom druge četvrtine (32:18). Ipak, Cibonini igrači uspjeli su uhvatiti priključak prije poluvremena i doći na pet poena zaostatka tricom Brune Skokne (34:39), a s dva atraktivna zakucavanja istaknuo se Ante Žižić.

U drugom poluvremenu gosti su polako povećavali prednost, ali igrači Cedevite nešto više od dvije minute prije kraja treće dionice igre opet su, poenima Benedikta Turudića, imali prednost od 15 poena. Početkom posljednje četvrtine povećali su ju i na +19, uspjeli su u 26. minuti Cibonini igrači doći na zaostatak od osam poena, ali ne i bliže od toga, iako su imali napad koji nisu realizirali za priključak. Dvije minute prije kraja, ponovno je Cibona imala priliku – pri Cedevitinom vodstvu 76:70, Nik Slavica promašio je dva slobodna bacanja za potpuni povratak, te je utakmica završila s pet poena prednosti gostujuće momčadi.

Lovro Mazalin predvodio je Cedevitu do slavlja s upisanih 18 poena, šest skokova i devet asistencija, a Bruno Solomun dodao je 15 poena. Domaću momčad predvodili su Nik Slavica s 27 postignutih poena, uz devet skokova i šest asistencija i Ante Žižić s 23 poena i šest skokova.