Cedevita velikom serijom usmjerila utakmicu na svoju stranu i izborila majstoricu u Podgorici

Nakon nesretnog poraza u Podgorici u prvoj utakmici polufinalne serije, Cedevita je u svojoj dvorani svladala Budućnost i izborila odluku u Podgorici. Hrvatski prvak vodio je najvećim dijelom susreta i na kraju zasluženo slavio…

Cedevita nije dopustila Podgoričanima rješavanje pitanja prolaza u Zagrebu, u drugoj utakmici polufinalne serije bila je bolji protivnik i na kraju je potpuno zasluženo izborila treću utakmicu. Još u prvom poluvremenu domaćin je preuzeo kontrolu nad susretom, u nastavku su gosti smanjivali zaostatak, alki nisu uspjeli potpuno uhvatiti priključak.

Bilo je važno što prije zaboraviti onaj nesretan poraz u Podgorici gdje je Cedevita propustila veliku priliku doći do breaka i vodstva u seriji i samim time dobiti priliku izboriti nastup u finalu pobjedom u ovom susretu u Zagrebu. To je i učinjeno, Zagrepčani su bili koncentriraniji, kontrolirali su dvoboj i slavili s 82:75.

U početnoj fazi susreta vodila se ravnopravna borba da bi Budućnost prva došla do osjetnije prednosti kada je Kyle Gibson s linije slobodnih bacanja, tri minute prije kraja prve dionice, doveo goste do vodstva 17:10.

Međutim tu Budućnost staje, Cedevita ulazi u veliku seriju koja, pokazat će se, odlučuje susret i nakon nje Budućnost više nije imala pravi odgovor. U narednih sedam minuta Cedevita je napravila seriju čak 22:0, povela s visokih 32:17 i preuzela konce igre u svoje ruke.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo nekih značajnijih promjena, Podgoričani su se uspjeli približiti najviše na rub dvoznamenkastog zaostatka, snage za nešto više nije bilo.

U drugi dio Cedevita je ušla odlično i vrlo brzo pobjegla na najviših 18 poena razlike. Tu se činilo kako je priči kraj i da će Podgoričani upisati visok poraz, ali domaćin je počeo komplicirati u napadu, Budućnost je uspjela smanjiti zaostatak i pružiti si nadu u povratak. Kao šlag na tortu za goste došla je trica Gibsona s centra sa zvukom sirene za kraj treće dionice s kojom su smanjili na 61:52.

Na startu posljednje četvrtine Cedevita se ponovno odvojila i otišla na plus 15, ali Budućnost je ipak uspjela zaprijetiti u završnici. Dvije minute prije kraja Kyle Landry tricom je smanjio na 73:68 nakon čega važan skok u napadu uz polaganje bilježi Damir Markota. Gibson je s linije slobodnih bacanja još jednom smanjio na pet razlike, Ukić vraća na plus sedam da bi nakon promašene trice Gibsona na drugoj strani tricu ubacio Filip Krušlin i tu je priči bio kraj.

Kod Cedevite učinkom su se istaknuli Demetris Nichols s 25 poena (5/7 trica) i sedam skokova te Filip Krušlin s 13 poena. Kod gostiju Kyle Gibson ubacio je 20 poena, a Nikola Ivanović 16.