Čilić: “Nije bilo lako po moje živce, Goranove pogotovo. Sada ću malo odmoriti”

Najduže finale Delray Beacha ikad (tri sata i osam minuta) otišlo je na stranu Marina Čilića, koji je svladao Kevina Andersona 7:6 (6), 6:7 (7), 6:4.

“Osjećaj je sjajan, pogotovo jer sam dan ranije meč završio tek oko jedan sat iza ponoći. Jako sam sretan”, izjavio je Čilić, koji je do pobjede mogao doći i puno ranije. U drugom je setu servirao za meč kod 5:3 te je prokockao ukupno četiri meč-lopte. U trećoj je dionici prokockao break prednosti, izborio se za drugi i potom na drugom servisu za meč (5:4) realizirao tek treću, dakle ukupno sedmu meč-loptu.

“Nisam igrao dobro u kontinuitetu. Čilić je imao puno šansi i uspio ih je iskoristiti. Da sam ja iskoristio koju priliku više, imao bih bolju šansu za titulu. Sretan sam zbog finala, ali sam isto tako malo razočaran.” – Kevin Anderson

Čilić je svim svojim navijačima, ali i treneru Goranu Ivaniševiću pošteno “iskidao” živce.

“Nije bilo lako po moje živce, Goranove posebno. Tako to bude ponekad u finalu i morate se znati nositi s time. Srećom sam uspio pronaći način. Bilo je puno uspona i padova. Trebao sam završiti meč u drugom setu. U trećem setu me servis bolje služio”, kazao je 25-godišnji Međugorac, koji je ovim rezultatom napredovao s 29. na 25. mjesto ATP ljestvice.

Nakon razočaranja na Australian Openu i poraza u drugom kolu, Čilić je osvojio Zagreb, izgubio u finalu Rotterdama i osvojio Delray Beach. U 15 mečeva ostvario je 14 pobjeda, uključujući one nad Murrayem, Tsongom, Haasom i Isnerom. Samo ga je Berdych uspio svladati.

“Ova su tri tjedna bila jako duga za mene. Malo ću uživati i odmoriti.”

Čilićevi sljedeći nastupi bit će na dvama turnirima iz serije Masters 1000, u Indian Wellsu i Miamiju. S tih turnira Čilić brani 225 bodova. U Indian Wellsu je lani ispao u trećem kolu, a u Miamiju u četvrtfinalu.

Valja istaknuti i kako je Čilić 11. naslovom u karijeri prestigao Ivana Ljubičića (10) po broju titula. Vodeći Hrvat i dalje je Ivanišević s 22 naslova. Također, Čilić je trenutno vodeći tenisač svijeta po broju pobjeda u 2014. godini (18).