Dodig u Dubaiju doživio šesti poraz ove sezone – Stahovski slavio u tri seta

U svojem desetom meču ove sezone Ivan Dodig doživio je šesti poraz. U prvom kolu Dubaija, ATP turnira iz serije 500, Dodig je izgubio od 88. tenisača svijeta Sergija Stahovskog 7:6 (6), 6:7 (4), 6:2, pritom ne napravivši ni jedan break (iz pet prilika).

Drugi hrvatski “reket” najviše može žaliti za prvim setom. U njemu je prokockao ukupno pet set-lopti. Dvije kod 6:5 i još tri u tie breaku. Vodio je 6-3, a onda je Stahovski nanizao pet poena. Na svojem servisu Dodig u prvom setu nije bio suočen s break loptom.

U drugoj su dionici serveri mirno držali svoje servise, a jedini je u opasnosti bio Dodig kod 5:6. Tada je spasio dvije vezane meč-lopte (15-40). U novoj 13. igri Stahovski je poveo 3-1, a onda je Dodig osvojio šest od sljedećih sedam poena za odlazak u treći set.

U prva dva seta, dakle, nije bilo izgubljenih servisa, a onda je u ranoj fazi trećeg seta četvrtfinalist Dubaija iz 2011. dvaput napravio break. Jedinu priliku za povratak u meč Dodig je imao kod 0:3, ali nije realizirao 15-40. Ukrajinac je nakon toga bez problema priveo meč kraju.

Dodig tako neće pamtiti svoj debi u Dubaiju po dobrome. U ponedjeljak je poražen i u prvom kolu parova s Rusom Mihajlom Južnim. Stahovski se pak okreće susretu drugog kola s trećim nositeljem Tomašom Berdychom.