Čilić slobodan na startu, Dodig debitira

U noći na srijedu održan je ždrijeb glavnog turnira prvog ovosezonskog turnira iz serije Masters 1000 u Indian Wellsu. Hrvatsku će predstavljati tri tenisača… Najbolje rangirani hrvatski tenisač, Marin Čilić (24.), u prvom kolu kalifornijskog turnira je kao 24. nositelj slobodan, baš kao i svi preostali nositelji od njih 32 koliko ih ukupno ima.

U drugom kolu Čilić, koji je tek prošlog tjedna odigrao svoj prvi meč sezone (izgubio u prvom kolu Delray Beacha), će igrati protiv boljeg iz dvoboja između Potita Staracea i Davida Nalbandiana. S Talijanom ima omjer 1-1, a s Argentincem 0-3.

Čilić je smješten u donji dio ždrijeba u četvrtini s Tipsarevićem, Tsongom i Nadalom, a na ovom turniru nikada u prethodna četiri nastupa nije izborio treće kolo.

Ivo Karlović (42.) će u prvom kolu igrati protiv poljskog tenisača Lukasza Kubota, protiv kojeg još nije osvojio ni set. 52. tenisač svijeta slavio je u Beogradu na zemlji 2009. i u Wimbledonu na travi 2011. godine.

33-godišnji Zagrepčanin prošlog je tjedna u Delray Beachu ispao već u prvom kolu, a u Indian Wellsu nastupit će deveti put u svojoj karijeri. Najbolji rezultat ostvario je prošle godine kada je u četvrtfinalu izgubio od Nadala s 9:7 u tie breaku trećeg seta.

U slučaju pobjede, Karlović bi u drugom kolu igrao protiv 30. nositelja Andyja Roddicka, koji je u Indian Wellsu kroz svoju karijeru prikupio 27 pobjeda i devet poraza. U gornjem dijelu ždrijeba nalaze se još Berdych, Almagro, Gasquet i Đoković, s kojim bi se Karlović teoretski mogao susresti u četvrtfinalu.

Ivan Dodig (59.) će povratak u formu pokušati pronaći u donjem dijelu ždrijeba protiv Bugarina Grigora Dimitrova, koji ga pobijedio prošle godine u Bangkoku na tvrdoj podlozi. Zanimljivo, u istom gradu, ali godinu dana ranije i na Challengeru, Dimitrov je prošao dalje nakon što mu je Dodig predao početkom trećeg seta.

27-godišnji Dodig, koji ove sezone ima pet pobjeda i šest poraza, nikada ranije nije nastupio u Indian Wellsu, baš kao ni njegov šest godina mlađi suparnik. Pobjeda bi Dodigu značila dvoboj s petim nositeljem, Davidom Ferrerom.

Mečevi glavnog turnira počinju u četvrtak, 8. ožujka.