Clippersi tijesno poraženi unatoč double-doubleu vrlo dobrog Zupca

rlo zanimljivu utakmicu odigrali su Washington Wizardsi i Los Angeles Lakersi. Wizardsi su na kraju izvukli pobjedu 119:117 što im je osma pobjeda u zadnjih 11 utakmica, a Clippersima je ovo treći uzastopni poraz.

U tijesnom dvoboju Clippersi su u jednom trenutku u prvom dijelu imali i 16 poena prednosti, ali od tih 61:45 pa do kraja prvog poluvremena Washington radi seriju 9:0 i smanjuje zaostatak uoči odlaska na odmor.

Ta je serija pokrenula Wizardse, a Clippersi su odmah na startu drugog dijela predali kontrolu Washingtonu koji je tu seriju produžio na ukupnih 21:2 i preuzeo je vodstvo.

U završnici susreta Wizardsi su uspjeli zadržati vodstvo iako se mogla otvoriti prilika za Clipperse. Naime kod 119:117 za domaćina, Hachimura je promašio drugo slobodno bacanje, Westbrook je utrčao i odbio loptu do Beala i domaćin je zadržao vodstvo.

Clippersi su u zadnji čas prekrižili za nastup Paula Georgea, ali svejedno su stvarali probleme i nisu bili daleko od pobjede.

Beal je predvodio domaćina s 33 poena i sedam skokova dok je Westbrook dodao 27 poena, devet skokova i 11 asistencija. Kod Clippersa Kawhi Leonard je ubacio 22 poena uz pet skokova, a Patrick Beverley 17 poena. Ivica Zubac za 29 minuta dodao je 13 poena (5/10 za dva) uz 13 skokova.