Dodig i Roger-Vasselin uvjerljivo slavili i ušli u četvrtfinale Miamija

Nastavljaju se sjajne partije Ivana Dodiga i njegovog partnera Edouarda Roger-Vasselina. Nakon rutinske pobjede u prvom kolu, večeras je hrvatsko-francuskom paru trebalo tek 74 minute protiv Matwea Middelkoopa i Diega Schwartzmana.

U prvom setu, Dodig i Roger-Vasselin su u više navrata napadali servis protivnika, ali do breaka dugo nisu stizali. U ključnom poenu, pri vodstvu 5:4, Dodig i Roger-Vasselin rade sjajan pritisak, vežu dvije break lopte i dolaze do slavlja s 6:4.

Drugi set počeo je sjajno i vrlo brzo hrvatsko-francuski par ima vodstvo od 3:0. Middelkoop i Schwartzman se nakratko vraćaju i smanjuju na 4:3. Ipak, odličnom reakcijom Dodig i Roger-Vasselin uspijevaju ponovno doći do velike prednosti, oduzeti servis i finiširati s 6:3.

Za ulaz među četiri najbolja para, na putu im stoje Maximo Gonzalez i Horacio Zeballos.

ATP Masters Miami, parovi (m), 2. kolo:
Matwe Middelkoop (NIZ) / Diego Schwartzman (ARG) – Ivan Dodig (HRV) / Edouard Roger-Vasselin (FRA) 4:6 3:6