Double-double vrlo dobrog Zupca u velikom preokretu Clippersa

Los Angeles Clippersi stigli su do rijetko viđene pobjede u gostima kod Minnesote. Clippersi su tijekom prvog poluvremena gubili i 20 poena razlike, izgledalo je kako idu u visok poraz, na poluvremenu je još bila dvoznamenkasta razlika, ali odradili su briljantno drugo poluvrijeme i visoko slavili.

Clippersi su drugo poluvrijeme dobili s čak 57:27, domaćin je bio potpuno nemoćan i završilo je onako kako je malo tko očekivao sredinom prvog dijela.

U toj odličnoj obrambenoj predstavi Clippersa u drugom dijelu, veliki doprinos pružio je i Ivica Zubac koji je igrao 31 minutu i upisao 14 poena (5/7 za dva, 4/6 slobodna bacanja) uz 14 skokova i dvije osvojene lopte.

“Mislim da to može biti dio našeg identiteta ove sezone, da možemo biti jaka obrambena momčad. Znamo da nam je teže pobjeđivati bez Kawhija, ali ako odigramo dobru obranu i stvorimo si priliku za laganije poene, imat ćemo dobre šanse za pobjedu”, kaže Zubac.

Zubac je bio prvi skakač susreta, a uz njega istaknuli su se Paul George s 21 poenom, 11 skokova i šest asistencija, ali uz loš šut iz igre tek 4/20, te Reggie Jackson s 20 poena.

Kod domaćina Karl-Anthony Towns upisao je 20 poena i osam skokova, a Malik Beasley dodao je 18 poena.