Utakmica 2. kola Prve malonogometne lige FBiH između Brotnja i Comunicarea završila je podjelom bodova. Malonogometaši ove dvije ekipe u subotu su odigrali neodlučeno 2:2 i na taj način osvojili po jedan bod.

MNK Comunicare je u prvom kolu ubilježio uvjerljiv poraz u Banovićima, ali Mostarci su drugo gostovanje u nizu odradili odlično. Igrači Comunicarea su u prvom poluvremenu inicijativu u potpunosti prepustili igračima Brotnja i orijentirali se isključivo na brze kontranapade. A upravo je iz jednog takvog napada Mario Goluža doveo Comunicare u vodstvo. Igrala se 13. minuta kada je Goluža lijepo primio loptu i iz okreta pogodio Galićevu mrežu.

Šunjić, Bevanda, Tole, Čilić i Pantić prijetili su u prvom poluvremenu golu Comunicarea. Dio njihovih pokušaja otišao je pored gola, a dio je zaustavio raspoloženi vratar Haris Skuhan, a vratar Comunicarea u 14. minuti je dugom loptom odlično u kontru izbacio Ivana Drežnjaka, koji driblingom vara Galića i pogađa mrežu Brotnja za 0:2. Vrataru Comunicarea ovo je bila druga asistencija jer je upravo on uposlio Golužu kod prvog gola na utakmici.

Inicijativa i daleko veći broj prilika Brotnju se nisu isplatili do 26. minute. Da bi tada u samo dvije minute igrači Brotnja postigli dva gola. Prvo je Šunjić smanjio na 1:2, a samo minutu kasnije Bevanda je na asistenciju Tole poentirao nakon kontre Brotnja i izjednačio na 2:2.

Preostali dio utakmice nije bio bitno drukčiji od ranijeg dijela. Igrači Brotnja su imali više prilika za postizanje trećeg pogotka, ali bez šansi nisu bili ni igrači Comunicarea tako da su gledatelji u Gradskoj športskoj dvorani u Čitluku imali priliku gledati dobru i neizvjesnu utakmicu.

Zanimljivu utakmicu još zanimljivijom je učinio strijelac drugog pogotka za Comunicare Drežnjak kada je u pretposljednjoj minuti zaradio drugi žuti karton i isključenje. Drežnjak je brzi napad Brotnja prekinuo očiglednim povlačenjem s leđa, ali brojčanu nadmoć na terenu igrači Brotnja nisu uspjeli pretvoriti i u rezultatsku, tako da je utakmica završila 2:2.

MNK Brotnjo: Galić, Dujmović, Bevanda, Šunjić, Pantić, Tole, Čilić, Marić, Badalić, Jerković, Vlaho, Suton.

MNK Comunicare: Skuhan, Goluža, Livaja, Smajić, Čulina, Ćužić, Ljubomirović, Ćubela, Musa, Drežnjak, M. Kozarić, L. Kozarić.