Futsal: MNK Brotnjo – KMF Tango 2:4

Važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka BiH u futsalu ostvarili su sinoć igrači KMF Tango u Čitluku. Igrači iz Istočnog Sarajeva su u IV. kolu završnice prvenstva BiH s 4:2 pobijedili MNK Brotnjo i došli na korak do osvajanja prvenstva.

Gosti su rano, već u 3. minuti, pogotkom Anela Radmilovića došli do prednosti. No, Brotnjo je u samo tri minute uspjelo preokrenuti rezultat. Prvo je Kristijan Pantić izjednačio na 1:1 u 4. minuti, a dvije minute kasnije Marin Šunjić doveo je Brotnjo u vodstvo. Šunjić je dobro „uštopao” Tolinu dugu loptu i pogodio za 2:1, konačni rezultat prvog poluvremena.

Ni na pogodak u nastavku nije trebalo dugo čekati jer je Semir Gušo u 23. minuti pogodio Galićevu mrežu i izjednačio na 2:2, a nakon izjednačenja rezultat se dugo nije mijenjao. Petnaestak minuta redale su obje momčadi prilike, ali bez učinka i onda je Tango u jednoj minuti postigao dva pogotka i riješio pitanje pobjednika.

Pred kraj utakmice Brotnjo je do pobjede pokušalo doći s golmanom-igračem, no otvoreniju igru Brotnja iskoristili su gosti iz Istočnog Sarajeva. U pretposljednjoj minuti susreta Ognjen Erić pogodio je za 3:2, a drugim pogotkom na utakmici pobjedu Tanga potvrdio je Anel Radmilović.

Dva kola prije kraja završnice futsal prvenstva BiH Tango je u odličnoj poziciji. Prvak Republike Srpske ima dvije pobjede iz isto toliko utakmica, a obje pobjede igrači Tanga ostvarili su na gostovanjima, tako da Tango već u slijedećem kolu pobjedom nad Centrom može osigurati naslov prvaka. Ukoliko Centar u Istočnom Sarajevu ostane neporažen odluka o prvaku past će u posljednjem kolu kada u Istočnom Sarajevu igraju Tango i Brotnjo.

MNK Brotnjo: Galić, Soldo, Šunjić, Čilić, Tole, Bevanda, Pantić, Kvesić, Bošković, Dujmović.

KMF Tango: Sahman, Dragan Novoselac, Jovančić, Jusić, Čampara, Gengo, Dražen Novoselac, Tanasković, Gušo, Radmilović, Erić, Delihasanović.