Haas ponovno koban po Dodiga, Hrvat bio na dva poena od pobjede

Po treći put ove sezone Tommy Haas slavi protiv Ivana Dodiga. Drugi hrvatski “reket” osvojio je prvi set, a u trećem je bio na dva poena do pobjede, no na kraju je ipak morao stisnuti ruku njemačkom veteranu, koji se tako plasirao u četvrtfinale zemljanog turnira u Düsseldorfu…

Treća nije bila sreća za Ivana Dodiga protiv Tommyja Haasa.

Nakon Delray Beacha i Münchena ove godine, Nijemac je protiv Hrvata slavio i u Düsseldorfu na 410.200 eura vrijednom turniru iz serije 250. U susretu drugog kola Haas je pobijedio 3:6, 6:4, 7:5 poslije nešto manje od dva sata igre.

U prvom setu Dodig je čak tri puta oduzimao servis Haasu, koji je postavljen za drugog nositelja turnira. S četiri uzastopna gema došao je do vodstva od 5:2 i servisa za set. Nijemac je tada nadoknadio jedan od dva breaka zaostatka, no u sljedećem je gemu ponovno izgubio svoj servis. Imao je 40-15, no Dodig je ipak u tom gemu osvojio set.

Početkom drugog seta Haas je sve više počeo pritiskati Dodigov servis. Odmah u prvom gemu Hrvat je anulirao break loptu, no u trećem gemu Nijemac mu je oduzeo servis i poveo 2:1. Nakon propuštene break prilike kod 2:3, Dodig se kod 3:4 vratio u igru. No ne zadugo. Odmah u sljedećem gemu poveo je 30-15 i onda napravio dvije dvostruke pogreške i promašio volej.

Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u tom setu. Dodig je ponovno mogao izjednačiti, ali nije iskoristio 0-40 i Haas je sa 6:4 odveo meč u treći set.

Gotovo tijekom cijelog susreta u Düsseldorfu je padala kišica, koja je nakratko pojačala baš u trenucima kada je Dodig privodio kraju svoj servis gem kojim je otvarao odlučujući set. Unatoč tome, susret se nastavio bez prekida.

U narednom gemu Haas je zadržao svoj servis nakon velike borbe i jedne spašene break lopte. Nakon toga oba su tenisača prilično lako držala svoje servise, a prilika za break nije bilo ni “na vidiku”.

Kod 5:4 Dodig je bio na dva poena do pobjede. Imao je 15-30 na servisu Haasa, no Nijemac se odličnom igrom izvukao iz nezgodne situacije. U sljedećem gemu Haas je izborio svoju prvu break priliku u setu i odmah je iskoristio fantastičnim forhend lobom. Na servisu za set 35-godišnjak nije imao problema – bez izgubljenog poena priveo je meč kraju.