Haas prejak za Dodiga

Ivan Dodig nije se uspio plasirati u polufinale Delray Beacha. Iako je protiv Tommyja Haasa imao razdoblja odlične igre, pao je u odlučujućem setu i iskusni Nijemac je odnio pobjedu 7:6, 2:6, 6:1…

Ivan Dodig propustio je priliku iznenaditi drugog nositelja i ovogodišnjeg finalistu San Josea, Tommyja Haasa, u četvrtfinalu Delray Beacha. Bio je to za ovu podlogu čudan meč, pun preokreta, a Haas je bio taj koji je imao puno više ideje u igri i u konačnici preciznosti.

Nijemac je na trenutke pokazivao sav raskoš svojeg talenta, pogađao je iz svih kuteva, bekhendom, forhendom, volejom, potvrdio je zbog čega ga je užitak gledati na terenu.

S druge strane Dodig je odigrao standardno borbeno, nije se predavao niti u jednom trenutku, ali u trećem setu je vidno pao dok je Haas zadržao visoku razinu igre i meč je završen pobjedom drugog nositelja.

Prvi set bio je pun preokreta. Haas je krenuo savršeno, poveo je s čak 4:0, međutim onda je stao i Dodig je to kaznio s pet gemova u nizu. Stigao je Dodig i do servisa za set, ali nije iskoristio dvije set lopte i Haas je prekinuo užasnu seriju.

Set je otišao u tie-break gdje je Dodig prvi stigao do set lopte povevši 6:5. Međutim onda slijedi kratki show Haasa, pogađa prvo sjajan volej, zatim agresivnom igrom dolazi do set lopte i u konačnici zabija savršen bekhend retern za 8:6 i prvi set.

U drugom setu sve je bilo na strani Dodiga. Haas je dosta kasnio u postavljanju na udarac, počeo je pokazivati znakove nervoze pa je tako cijenu toga platio reket, ali taj “ispušni ventil” mu nije pomogao da se vrati u set. Dodig je s dva breaka dobio set 6:2 i vratio se u meč.

Kratko je naš tenisač bio u igri. Odmah je izgubio servis na početku trećeg seta, a kada je kod 3:1 na break lopti napravio dvostruku servis pogrešku, priči je bio kraj. Jednostavno je u tom trenutku situacija na terenu bila takva da Dodig nije mogao još jednom do čudesnog preokreta.

Hrvatski Davis Cup reprezentativac može biti zadovoljan s prva dva seta u kojima je pokazao da može bez problema igrati protiv igrača Haasovog kalibra, no treći set je bio sasvim suprotan i tu je do izražaja došla Haasova kvaliteta.