HRK Međugorje – RK Vitez 29:34

Hrvatski rukometni klub Međugorje pretrpio je poraz na domaćem parketu od RK Vitez. Oba trenera u utakmici 12. kola Prve lige FBiH – skupna Jug imala su problema s ozljedama igrača, a ovaj problem je bio posebno izražen kod HRK Međugorje jer je trener Dragan Ćavar za utakmicu na raspolaganju imao samo devet igrača spremnih za igru. Unatoč svemu domaća momčad je bolje otvorila utakmicu i do sredine prvog poluvremena imala prednost od dva pogotka, no tada se ozlijedio i Mario Pehar pa je u preostalom dijelu utakmice Međugorje imalo praktično samo jednu zamjenu.

Ovakvu situaciju dobro su iskoristili gosti iz Viteza pa je pretposljednja momčad Prve lige FBiH – skupina Jug do poluvremena uspjela preokrenuti rezultat i na poluvrijeme otići s prednošću 18:14.

Vitežani su u drugom poluvremenu bili bolja momčad na terenu te su u pojedinim trenutcima imali i po deset pogodaka prednosti, no do kraja susreta HRK Međugorje je uspjelo ublažiti poraz na konačnih HRK Međugorje – RK Vitez 29:34.

U porazu HRK Međugorje Ivan Stojić postigao je 10 pogodaka za domaću momčad, Bernard Zovko je dodao 8, Tomislav Miletić 5, Anton Čilić i Marjan Šaravanja po 2, a Mario Pehar i Milan Dugandžić postigli su po 1 pogodak. S 15 postignutih pogodaka strijelce RK Vitez predvodio je Franjo Livančić, Marijan Babić postigao je 7, Igor Pavović 5, Danijel Bajo 4, Anto Mlakić 2, a Ivan Gudelj 1 pogodak.

Do kraja prvog dijela prvenstva HRK Međugorje ima još nastup u sljedećem tjednu na gostovanju kod momčadi RK Borac.