Hrvatska visoko slavila protiv Rumunja i plasirala se u drugi krug kvalifikacija

Pobjeda protiv Rumunjske trebala se upisati, znali su to hrvatski košarkaši kojima je plasman na Svjetsko prvenstvo visio u zraku. Ipak, nakon pobjede protiv Italije sve je bilo lakše i u Cluju gdje je odigrana današnja utakmica.

Hrvatska je stigla do pobjede rezultatom 90:63. Sve osim prvih 15-ak minuta bila je jednosmjerna ulica i glatka pobjeda za košarkašku reprezentaciju.

Od početka utakmica Hrvatska se postavila kao favorit, startajući sa šest poena. Do kraja prve četvrtine čuvala je vodstvo protiv Rumunja koji su uspijevali ostati u egalu, ne dopuštajući preveliko odvajanje izabranicima Dražena Anzulovića. Na kraju prve četvrtine Hrvatska je imala tek poen prednosti (19:18).

Dobro su Rumunji otvorili drugu četvrtinu, serijom 7:2 stigli do vodstva 25:21, rezultata koji je stajao na semaforu neko vrijeme. Ipak, kako je vrijeme odmicalo Hrvatska je ubacivala u brzinu više.

U posljednjih nekoliko minuta prvog poluvremena Hrvatska je napravila veliku seriju 23:6 i poluvrijeme zaključila s 13 koševa viška (44:31).

Drugo poluvrijeme hrvatska je reprezentacija jako dobro otvorila, serijom 6:0 stigla na 19 razlike, a nešto kasnije i preko 20 poena prednosti. Do kraja utakmice prevelikih problema nije bilo za hrvatske košarkaše.

Dario Šarić bio je prvo ime Hrvatske s 22 poena i 12 skokova, dok je Ivica Zubacdodao 20 koševa i devet skokova.

Najbolji je kod Rumunja bio Giordan Watson s 20 koševa i osam dodavanja.